Miroslav Kulhavý: Opozice odhalila svou slabost a ubohost

26.10.2020 16:25

Jakou že to máme opozici, když bez jakéhokoli prověření začne podle not bulvárního plátku hned štěkat jak smečka psů, kterým nedali nažrat!! To opravdu nemá vážnější témata než ta, která jim Blesk podstrčí?!

Miroslav Kulhavý: Opozice odhalila svou slabost a ubohost
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Např. známá firma „neprokážeš“,takto Myrda chemik, už naplánoval předčasné volby na červen. Jistě s nadějí, že bude při sestavování nové vlády, alespoň držet dveře do jednacího sálu. Jeho nástupce v TOP, jen hezká tvářička, jinak pusto, ta by chtěla, se svou spoustou prázdných slov být na obrazovce snad pořád.

Je v tomto případě, tedy v hodnocení opozice lhostejno, jak se případ, na základě dalších zveřejněných informací vyvinul a vyvine; ta spontánnost a chtivost se chopit tématu z bulváru jen ukazuje, že jiná vlastní témata jsou až o tři patra níže.

Jen tak na okraj, nevěřím, že by paparazzi z Blesku chodili celé dny za Primulou a Faltýnkem; někde musí být škodná, která dala hlášku.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15039 lidí

Taky se nám rozohnila teatrální knihovnice z ODS. Konspirativně informuje, že Faltýnek řešil post premiéra – náhlé probuzení s rukou v nočníku iniciuje různé myšlenky. Rovněž hodnocení pana Primuly, že vystrkuje zadek a současně mluví jako k chovancům nápravného zařízení, jen zobrazuje intelekt dotyčné. Ještě stačila pípnout, že jim vláda hází klacky pod nohy, což je protimluv, neb v každém případě vláda vládne a ty klacky má v rukou opozice. Ale co chcete od takové „sečtělé“.

Piráti to mají snadné; vyhlásili desítky bodů, tedy případných opatření a cokoli se vládě povede je vlastně od nich opisováno. Je to stejné, jako když někdo vystřelí z brokovnice z větší vzdálenosti do hejna slepic na dvorku a náhodnými zásahy dokládá, jak umí dobře střílet.

Pan Fiala z ODS, vedle kritiky všeho, co vláda dělá, řekl jedinou rozumnou věc: „Teď není příhodné shodit Babišovu vládu.“ Důvody, které si nechal pro sebe, jsou nasnadě: opozice není připravena na volby, střílet těžkými kalibry do úřednické vlády, kterou by prezident jistě vytvořil, politické body nepřinese a Zemanův výběr do úřednické vlády jistě nebude podle not ODS.

Důvody, proč schůzka proběhla tak jak proběhla, zná jen pan Faltýnek. Lze odhadnout, že v tom bylo utajení, ale s obsluhou, což by na MZ, které se logicky nabízí, nešlo. Pokud jsou však občané vyzýváni k dobrovolnosti nosit roušky i venku na ulici, měl by jít šéf příkladem a ne se následně vymlouvat.

Inu dobrá; opozici se podařilo svým řevem odstranit jednoho ministra, toho, jenž byl v dnešní tíživé situaci nejvíce v plném pracovním nasazení a následná výměna jistě přinese nějakou nechtěnou prodlevu. Přejme si, aby byla co nejmenší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Bednář: Praha neví, co s tržnicí

17:22 Ivan Bednář: Praha neví, co s tržnicí

Je to spojka mezi ulicemi 28. října a Rytířskoou. Dřív tam chodívali nakupovat občané Prahy 1, ale n…