Miroslav Kulhavý: Pane soudce Ryško, vraťte talár

19.12.2019 21:35

Soudce Michal Ryško připravoval výrok krajského soudu v Brně, kterým byla zamítnuta žaloba kardinála Duky ve věci divadelního představení, kde Ježíš znásilňuje muslimku.

Miroslav Kulhavý: Pane soudce Ryško, vraťte talár
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Hned v úvodu je potřeba připomenout trefná slova pana kardinála, jaká by byla všeobecná reakce (včetně soudce Ryška), kdyby v obdobném divadelním kusu znásilňoval Mohamed křesťanku. Jiná věc je, že divadelní hnus v brněnském divadle prezentoval MUSLIMSKÝ SOUBOR a z titulu náplně své víry by v obráceném gardu takové svinstvo křesťané nestvořili. Nemusíme chodit daleko, nemuselo to být divadelní představení, stačila jen karikatura a byla z toho vystřílená redakce! Soudce Ryško žije asi v nějaké neprodyšné bublině, když neumí dát citlivé údaje do souvislostí a vyjádří se takto:

„ESLP tam použil úplně stejné myšlenky jako my, tedy že pokud projev měl potenciál přispívat k diskusi o otázkách veřejného zájmu A POKUD NEPODNĚCOVAL K NÁBOŽENSKÉ NESNÁŠENLIVOSTI, je v demokratické společnosti právně přípustný, přestože může někoho šokovat a urážet,“ dodal soudce. Slepě opisovat a mozek nechat v tašce v předsíni není přednost, ale projev omezenosti.

Co už se musí stát většího, aby to bylo „podněcování k náboženské nesnášenlivosti“, když hnusná urážka nejuznávanější bytosti v křesťanství, Ježíše, nestačí. A znovu, když tu špinavost vmetou křesťanům do tváře právě muslimové.

Při nevyřešené legalitě islámu na evropské půdě a v té souvislosti strkání hlavy do písku všech odpovědných orgánů, měl soudce Michal Ryško příležitost se k problému vyjádřit. Místo toho poučuje kardinála Duku jako malého kluka s použitím zjevného protiřečení. Kardinál Duka nechtěl miliony, jen prostou omluvu těch, kteří pomyslnou čáru náboženského smíru překročili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olga Kondrashina: Roušky vyrábí a rozdává každý, kdo může

22:17 Olga Kondrashina: Roušky vyrábí a rozdává každý, kdo může

Celé Česko žije aktivní pomocí při zvládání pandemie koronaviru. Stejně tak jako jiné národnostní me…