Miroslav Kulhavý: Pochybovači o rouškách – jděte se vycpat!

31.08.2020 7:35

Každý skutečný odborník na virovou nákazu musí potvrdit, že je pro účinnou reakci imunitního systému podstatné, jak velkou porci virů případný jedinec dostane. Každá zábrana, byť i jen částečná, má z tohoto pohledu svůj význam.

Miroslav Kulhavý: Pochybovači o rouškách – jděte se vycpat!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rouška na obličej, ilustrační foto
reklama

Ti, kteří současné koronavirové zlo ve statistických údajích srovnávají smrtnost s každoroční vlnou chřipky jsou diletanti; a je lhostejno, zda tak činí osoba s politickým mandátem nebo jedinec pod Hyppokratovou přísahou. Ten podstatný rozdíl je právě v použití roušek, které u chřipek absentovaly a proto každé srovnání silně kulhá.

Rovněž žádný pochybovačný diletant nemá relevantní statistiku o rozdílných následcích proti chřipce u některých vyléčených, kteří, i přes s mírný průběh nemoci, mají trvalé změny na plicích. Že by např. senátor Žaloudík měl v Senátu tajnou infolinku nebo věšteckou křišťálovou kouli? Asi by bylo dle jeho bagatelizujících keců o koronaviru nejlepší, aby se s ním blíže seznámil, nejlépe na vlastním těle.

Je více než zřejmé (a nezodpovědní navrátilci ze zahraničních dovolených to jen potvrzují), že bez vzájemné ohleduplnosti a disciplíny se nebezpečného viru nezbavíme. Poslední denní počty nově nakažených (zvláště v Praze) volají po tvrdších sankcích pro ty, kteří stanovená pravidla nedodržují. 

Ti, kteří roušky odmítají, by měli současně navrhnout řešení, jak šíření koronaviru zastavit nebo značně umenšit. Nečiní-li tak, pak část zemřelých a i vyléčených s trvalými následky je jejich dílo.  

Nezbývá než vyzývat občany k absolutnímu dodržování všech nařízení (sankce nevyjímaje) a možná i tam, kde jsou jen doporučení, tyto proměnit osobním přístupem ve skutečnost. Vakcína je zatím v nedohlednu (o vedlejších účincích se raději moc nemluví) a tak jsou roušky jedinou zbraní, která může, zvláště nejohroženějším skupinám občanů, pomoci v ochraně před nakažením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Ultimátum je projevem hluboké hlouposti

18:08 Vladimír Pelc: Ultimátum je projevem hluboké hlouposti

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), ve funkci několik hodin, oznámil kolem 18. hodiny 21. 4. 2…