Miroslav Kulhavý: Sněmovna jako mustr nedodržování jasných pravidel?

12.03.2021 9:01

Jak je možné, že nejvyšší zákonodárný orgán, tedy ten, který má být vzorem respektování všech platných pravidel, připouští bez řádné odezvy porušování ochrany toho nejcennějšího, co každý máme: zdraví.

Miroslav Kulhavý: Sněmovna jako mustr nedodržování jasných pravidel?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve sněmovně se projednávalo vyhlášení nouzového stavu kvůli nárůstu nakažených koronavirem

Už měsíce se diskutuje o všech aspektech epidemie covid 19 a panuje všeobecná shoda, jak nejjednodušeji zabránit šíření nákazy kapénkovou formou, konkrétně respirátorem, případně rouškou. Jsou vydány přesné instrukce jak a kde ochranu užívat a to bez výjimky, tedy pro pána i kmána včetně případných sankcí.

Do všech budov fungujících státních orgánů platí jasné nařízení – vstup pouze s respirátorem. To platí i pro poslance při vstupu do budovy sněmovny. V zápětí se vnucuje otázka: jak je vůbec možné, že poslanci Volný a Bojko nejsou zadržení hned na vrátnici a není na ně povolána policie k řešení přestupku i za porušování režimu před budovou? A aby byl Kocourkov křížený se švejkováním dotvrzen, bude se ve sněmovně pro sousedící poslance stavět balustráda, tedy šaškárna z plexiskla.

I kdyby měli ti dva tupci s prázdnou hlavou mnohá práva vyplývající z jejich postavení, není většího trumfu než ochrana zdraví. Proto exemplární trest – pokuta při horní hranici možného, by byla na místě. A jestliže nejsou schopni pochopit tak jasné a prosté nařízení, nemají ve sněmovně co pohledávat.

Jen na okraj: na obyčejný lid je uplatňována přísnost někdy až za hranicí povolenou pro řešení tohoto přestupku, padají i mastnější pokuty ve správní řízení a ti, kdož by měli jít příkladem se nám nerespektováním nařízení  smějí do očí bez stejné tvrdosti ze strany policie. Jaký respekt pak může mít občan k zákonu, který takoví poslanci vytvoří?! ŽÁDNÝ!    

P.S. Zasláno vedení PS, MVČR  a policejnímu prezidentovi

Miroslav Kulhavý

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanislav Zapletal: Hurá, hurá, hurá, pane Kubáčku!

15:02 Stanislav Zapletal: Hurá, hurá, hurá, pane Kubáčku!

Vážený pane Kubáčku. Dnes jste se asi pohádal se svou paní či jste nevykročil správnou nohou, či jst…