Miroslav Kulhavý: Umí si někdo představit A. Babiše v Hrzánském paláci? A dále trochu Ukrajiny

07.02.2023 9:32 | Glosa

Já tedy ne a už vůbec nezáleží na tom, zda by mu ten palác Fialova vláda k více jak měsíčnímu užívání propůjčila. Ta smečka provládních médií včetně ČT by vyvolaným ultra antibabišovským uragánem ten palác snad pobořila.

Miroslav Kulhavý: Umí si někdo představit A. Babiše v Hrzánském paláci? A dále trochu Ukrajiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Rozhodovat v referendu o takto nestandardně zapůjčené vládní budově, myslím, že by se tam P. Pavel nenastěhoval. Možná by se mohl někdo v nesouhlasu odvolávat na poslední volby, ale to by byla pravděpodobně mylná úvaha. Tak jako pan Babiš dostal určité procento protestních hlasů dle pravidla volit menší zlo, tak dle stejného pravidla se P.Pavlovi dostalo na konto nemalé procento hlasů vygenerovaných masivním programem „antibabiš“, jak už bylo zmíněno „jedoucí“ v mnohých médiích a to i v těch, kterým to zásadně nepřísluší. A v referendové otázce, která nic nemění a nikomu neubližuje, jen něco neumožňuje, by tyto hlasy nebyly na Pavlově straně. Ale to stačilo; ještě pár slov na vážnější téma.

Motto: Na Ukrajině došlo k další výměně zajatců a připravuje se další a větší.

Tyto zprávy – jistě pozitivní – vyvolávají neválečnické zjištění, že někdo musel takový akt vyvolat, oslovit odpovědné, specifikovat počty (m.j. značně nepoměrné ve prospěch ukrajinské strany) a vůbec dohodnout podrobnosti, jistě s důrazem na bezpečnost. Nejsem expert na výměnu zajatců, ale samotný akt dokazuje, že se jednat dá, že jsou cesty, byť i zprostředkované, a že mají výsledky.

V této souvislosti bych se řečnickou otázkou obrátil na všechny ty vysmívače a notorické pesimisty, kteří dehonestovali všechny ty, kteří z různých rovin a pohledů mluví o míru (m.j. včetně Babiše), tedy o potřebě příslušná jednání iniciovat a podporovat, a hlavně ZASTAVIT ZABÍJENÍ! V poslední době se slovo mír objevuje častěji a to dokonce i od těch, kteří válku živí dodávkami zbraní, myšleno USA.

Závěrem se nelze vyhnout základní otázce a z odpovědi činit závěry : LZE RUSKO UKRAJINSKÝMI SILAMI PORAZIT? Mnozí voj. experti to nepřipouštějí a často dodávají, že pokud by to hrozilo, použije Rusko t.z. globální zbraně a není tím myšleno, že zrovna klasické jaderné; i když malé dělostřelecké se nevylučují. Možná by s tím bylo spojeno odstranění Putina, ale případní nástupci se zdají ještě více „jestřábovití“. A jedno je zcela jisté: čím déle bude válka trvat, tím bude Ukrajina více rozbitá.

Proto doufám, že všichni ti, kteří volají po válce za každou cenu, možná s důvodnou vizí co nejvíce Rusko vysílit (určitě snaha USA), mají připravena tučná konta, která věnují na obnovy státu, který je tím beranidlem proti svému sousedovi. Z výšin na zem do naší ČR; Určitě jsem pro to, aby před stanovením naší státní pomoci, ke které jistě dojde, ulevili svým tučným kontům také ti, kteří po válce volají a při slově mír se orosí; viďte pane Fialo, paní Černochová a další.

P.S.

Zde na PL podal osobní svědectví Jan Šafařík (instruktor výcviku ve střelbě) v článku Plýtvání na Ukrajině: „Na blití.“ Při zařazení Ukrajiny v minulosti na 1. místo co se týká korupčního prostředí, lze jen konstatovat, válka to nezměnila a naopak při nestandardním pohybu zboží a peněz (podpora z Evropy) tento trend ještě prohloubila. A další; nechci zpochybňovat úsilí ukrajinských vojáků v první linii, ale   je-li podpořeno měsíčním ohodnocení v přepočtu přes 140 000 Kč, určitě se bahno v zákopech šlape s větším zápalem.

A to podstatné: pokud Ukrajina neudělá inventuru svého konání ve vztahu k ruské menšině od majdanu v r. 2014 do začátku války v r. 2022 včetně vlivu USA, bude každé hodnocení současného konfliktu mylné, až pokrytecké. Je smutné a dost povážlivé, že naše vládnoucí politická garnitura má zřejmou tendenci abstrahovat období 2014 – 2022 v souvislosti s konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou a zcela nesmyslně má případnou, alespoň částečnou, normalizaci vztahů s Ruskem zamknout na sto západů do šuplíku.

Motto závěrem: Nesouhlasím s dalším zadlužováním ČR, ale i EU na ukrajinské dobrodružství; zvláště, když volání po míru je v mnohých oblastech veřejného života odmítáno.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Kdy už konečně odlepíme hubu od té americké boty a narovnáme hřbet?

16:13 Miroslav Kulhavý: Kdy už konečně odlepíme hubu od té americké boty a narovnáme hřbet?

Řada států přišla k rozumu a odvolali uznání Kosova jako státu. Poslední události na severu Kosova j…