Miroslav Kulhavý vyzývá premiéra: Proč, pane Sobotko, neřeknete občanům celou pravdu?

19.11.2016 20:59

Výzva premiérovi Bohuslavu Sobotkovi:

Miroslav Kulhavý vyzývá premiéra: Proč, pane Sobotko, neřeknete občanům celou pravdu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Proč mluvíte pokaždé jinak a konáte ještě hůře? Není přece normální říci, že si nepřejete posilování muslimské komunity v ČR a současně to popírat skutky a muslimy přijímat! Česky se tomu říká rozdvojení osobnosti.

Proč nechcete vidět, že v souborném pojetí je islám ideologií, která, jak vidíme v záp. zemích, má snahu zasahovat a měnit společenský řád (někde se jí to už daří), tedy oklešťovat demokratické principy. Ta slepota  a polovičatost v rozhodování má základ v jediném: chybí evropská muslimská deklarace, která by byla v naprostém souladu s evropským právem. Dávno už měla být těmi "umírněnými" vypracována, dávno už měla být po muslimech politiky vyžadována.

Pokud jde o migraci, tedy migraci muslimů do Evropy, potažmo do ČR, vřele doporučuji, pane Sobotko, slova bezpečnostního experta, poradce izraelských premiérů, pana Dana Schueftana, která pronesl v rozhovoru s p. Veselovským na DV/TV. Tak výstižný a stručný popis Středního východu s výstrahou pro Evropu se hned tak nevidí a neslyší. Všem, kteří s jakýmkoli zdůvodněním horují pro přijímání migrantů bez ohledu na jejich náboženskou příslušnost, bych jeho slova doporučil jako povinnou ranní mantru, aby si celý den byli vědomi závažnosti tématu.

Při nezávislém právním posouzení je v současné době stav takový, že je existence muslimských spolků  v Evropě včetně ČR v rozporu s evropským právem. A je lhostejno, že mají štempl od úředníka, je lhostejno, že politici ve snaze nekomentovat mají hlavu v písku a v neposlední řadě je lhostejno, že je muslimů celkem 1,7 miliardy. Islám v Evropě přece musí být jiný než islám v muslimských zemích!

Můžete, pane Sobotko, pro řadové občany specifikovat, čím se ten evropský od jiných liší?! Ve výchově těch, kteří jej zde prezentují asi těžko. Evropští imámové studovali na některé islámské univerzitě a pochybuji, že měli v osnovách evropské právo.

C:\Users\kuku\Downloads\spravedlnost.jpg

Nepopírám, že v Evropě žijí muslimové, kteří si nepřejí konflikty a chápou svou víru jako ryze osobní věc. Maximálně je jich jen polovina, neb ta druhá se v anonymních průzkumech vyslovila pro nahrazení demokratických pravidel právem šária. Kdo jiný, než evropští politici včetně těch z ČR mají povinnost vyzvat tu lepší k vytvoření evropského kodexu, ke kterému by se mohli všichni umírnění hlásit. Velmi by to napomohlo k projasnění muslimské scény ve smyslu kdo je kdo. Bez tohoto kroku, když se řekne, že islám je náboženství míru, zní to mnohým stejně jako prohlášení, že černoch se stal šéfem Kukluxklanu.

I menší český stát má právo takovou iniciativu na půdě EU ventilovat s poukazem na zjištěnou skutečnost, že příchozí z Afriky toho o islámu moc nevědí a nic jiného se jim nenabídne, než muslimská radikální centra a no go zones, kde se jim dostane "poučení"!

Vaše vyjádření, pane Sobotko, je velmi potřebné, neb mnohé výše popsané je širší veřejnosti z větší části známo a slovo politika ve vysoké funkci jí chybí. Vyjádření by mělo být konkrétní; nestačí obecné prohlášení o svobodě vyznání a o dodržování zákonů. Na závěr mám speciální otázky:

- Je pravda, že je možné a v praxi uskutečňováno, že muslim odkudkoli přijede do ČR na turistické vízum, pak zde požádá o azyl a dostane ho? Pokud ano, kolik už takových bylo?

   V té souvislosti nejsem sám, kdo v Praze registruje zvýšený počet snědých mužů s batohy, kteří svým zjevem a chováním neodpovídají běžnému turismu. Při mnohatisícovém počtu neregistrovaných migrantů v Německu se nabízí otázka: jak je v tomto smyslu chráněna hranice s Německem?

- Je pravda, že o udělení azylu rozhoduje svým podpisem pouze jeden úředník na Min. vnitra?

Bylo by velmi přínosné, kdyby Vaše vyjádření, pane premiére Sobotko, uveřejnily Parlamentní listy; tedy tam, kde byly otázky veřejně položeny a skutečnosti popsány.

Váš znepokojený občan  Miroslav Kulhavý

(Zasláno premiérovi Sobotkovi a vládě ČR)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice proti vykácení staleté lipové aleje u poutního kostela sv. Linharta ve Vysokých Žibřidovicích

20:19 Petice proti vykácení staleté lipové aleje u poutního kostela sv. Linharta ve Vysokých Žibřidovicích

My, níže podepsaní občané obce Hanušovice, okolních obcí a občané mající k poutnímu místu ve Vysokýc…