Miroslav Macek: Člověk, který se přihlásí do protikuřácké hlídky, si kompenzuje fakt, že byl v dětství zneužíván farářem

02.06.2017 12:48

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Člověk, který se přihlásí do protikuřácké hlídky, si kompenzuje fakt, že byl v dětství zneužíván farářem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

To odstoupení USA od klimatické dohody musí být velice rozumná věc, když ji předseda Evropské komise Juncker označil za obrovskou chybu…

Jak už v Česku bývá zvykem, nový zákon o zákazu kouření v restauracích je tradičně zfušovaný paskvil, a jak už si mnozí všimli, vůbec nedefinuje pojem kouření. Tedy: když si v restauraci zapálím doutník a nechám jej ležet v popelníku, je to kouření? Vždyť nekouřím. Když si zapálím v dýmce bezinkovou nať, je to kouření? Je, ale zákon ho výslovně nezakazuje, a co není zakázáno, je dovoleno. Když tam zapálím františka, je to kouření? Když v kuchyni připálí kachnu, až vznikne dým, je to kouření?

Já vím, jsou to zdánlivé ptákoviny, ale dokonale ukazují pitomost různých regulací a zákazů, které jdou proti zdravému rozumu, v tomto případě tedy ponechání na vůli majitelů, zda chtějí být kuřáckými či nekuřáckými provozovnami a být takto označeni.

Včera jsem slyšel krásnou maximu, která by se měla vyučovat snad od mateřské školky: Nestěžujte si, na soudě vždy zvítězí buď spravedlnost nebo právo.

Jan Roubíček na facebooku:

Pokud máte svoji svobodnou vůli, tak nemusíte chodit do hospody, kde se kouří, pije pivo a hovoří oplzlé věci, ale můžete jít do bio baru dát si koktejl z banánů a brokolice a povídat si o motýlech.

I spousta dospělých se stále domnívá, že dotace jsou z Evropské unie.

Češi jsou smějící se bestie: Ostatně soudím, že člověk, který se přihlásí do protikuřácké hlídky, si kompenzuje fakt, že byl v dětství zneužíván farářem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…