Miroslav Macek: Hájit lidskou svobodu je dnes, bohužel, extrém

21.01.2022 12:52 | Glosa

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Hájit lidskou svobodu je dnes, bohužel, extrém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Podle komentářů našeho tisku, nazývající jedinou rakouskou stranu Svobodných, která hlasovala proti povinnému očkování proti covidu, krajní pravice či pravicoví extremisté, je zřejmé, že hájit lidskou svobodu je dnes, bohužel, extrém.

***

Náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic:
Cílem je pravidla zjednodušovat. Třeba ve škole, kde na svém místě roušku mít nemusím, ale jakmile se zvednu, nasadím si ji. Podobně je to i v kancelářských prostorách.

***

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26850 lidí

Bez komentáře. Ostatně, předpokládám, že máte s Facebookem dostatečné vlastní zkušenosti.
Šéfredaktor významného medicínského časopisu (BMJ) Kamran Abbasi kritizuje Facebook, že cenzuruje příspěvky. V BMJ vyšel loni v listopadu článek, že společnost Ventavie, která dělala první testy vakcíny proti koronaviru od firmy Pfizer, možná falšovala data. Když byl tento článek zveřejněn na facebookových stránkách BMJ, automaticky se u něj objevilo varování missing context, tedy že jde o text, který může být zavádějící bez dalšího kontextu.
Abbasi pak pro BMJ napsal: „Měli bychom se všichni velmi obávat toho, že Facebook, multimiliardová společnost, účinně cenzuruje žurnalistiku, postavenou na plně prověřených faktech, které vyvolávají oprávněné obavy ohledně provádění klinických zkoušek.“

***

Čínská společnost Huawei čelí již třetím rokem americkým sankcím, kvůli kterým byla v minulosti nucena prodat svou dceřinou společnost Honor a kvůli nimž nemůže naplno podnikat. Britský exministr průmyslu a obchodu Vince Cable nyní poprvé přiznal, že Britům vnutili embargo Američané.
„Nemělo to nic společného s britskou bezpečností. Důvod, proč jsme se oprostili od Číny a společnosti Huawei, tkvěl v tom, že nám Američané řekli, že to musíme udělat,“ prohlásil Cable.
Cable tvrdí, že tento zákon „výrazně zbrzdil zavádění mobilních sítí páté generace v Británii“. „Kdybychom postupovali jako Němci, mohli jsme nyní být v čele zemí, které využívají nejmodernější telekomunikační technologie,“ zdůraznil.
Kéž by nyní naši politici prozřeli a zrušili ten nesmysl o dostavbě atomových elektráren bez možnosti zapojení ruských a čínských firem, stejně tak nám vnucený Američany.

***

Výraznou část nejběžnějších vedlejších účinků vakcín proti koronaviru ve skutečnosti nemusela způsobit samotná očkovací látka, ale psychologický efekt zvaný nocebo. Tak zní závěr studie, publikované v časopise JAMA Network Open, vydávaném Americkou lékařskou asociací, neboť podobné potíže hlásili i ti, kteří brali placebo.
A je to. Pokud vám bylo po očkování špatně, můžete si za to sami. A pokud za pár let budete mít po očkování různé potíže, pochopitelně také.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Protivládní protesty pokračují…

17:28 Jiří Paroubek: Protivládní protesty pokračují…

Demonstrace proti vládě se začínají rozšiřovat do dalších českých měst.