Miroslav Macek: Janoušek bez obvinění. Dělají si z nás už srandu opravdu všichni?

26.03.2012 20:08 | Zprávy

Pondělní glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Janoušek bez obvinění. Dělají si z nás už srandu opravdu všichni?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Prostým nahlédnutím do trestního zákoníku lze zjistit:
§151 Neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku
 Řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti.
 Můžete mi někdo vysvětlit, jak je možné, že Janoušek nebyl z tohoto činu obviněn? To už si z nás dělají srandu opravdu všichni?

 Dnešní titulek Lidovek "Kalousek chce zrušit úřady za 12 miliard" je poněkud ba přímo značně zavádějící, neboť již podtitulek upřesňuje: Úřad pro ochranu osobních údajů by mělo řídit vnitro.
 Takto se byrokracie osekávat nedá, výsledkem této metody je vždy vyšší počet úředníků pod jinými střechami. Jedinou efektivní metodou je osekávat nesmyslné vyhlášky, nařízení, zákony a další státní buzerace a teprve následně úředníky, kteří je měli na starost a hlavně, kteří je vymýšleli.

 Rozhovor sobotních Lidovek se senátorem a primátorem Teplic Jaroslavem Kuberou by měl být zpracován do závazných pokynů a rozdán všem radním a starostům tohoto státu. Rozhodně si jej přečtěte a pak si položte otázku, proč něco takového nejde i ve vašem městě!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Miroslav Macek

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Trump se se Zelenským nepáral

11:24 Jiří Paroubek: Trump se se Zelenským nepáral

Celá západoevropská politická elita vkládala velkou naději k návštěvě ukrajinského prezidenta Zelens…