Miroslav Macek: Není nejvyšší čas nařídit řidičům kamionů home office?

30.10.2020 8:39 | Zprávy
autor: PV

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Není nejvyšší čas nařídit řidičům kamionů home office?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Myslím, že nový ministr zdravotnictví začne úspěšně:
Zatímco v uplynulých dvou týdnech reprodukční číslo klesalo poměrně pomalu a spíše se vždy několik dní drželo na stejné hodnotě, v posledních dnech se tempo jeho poklesu zrychlilo. Ve středu 28. října se poprvé od začátku října dostalo na hodnotu 1,1. Zavedená protiepidemická opatření se tak zřejmě začínají projevovat.
Tolik zpráva a zase ta lidská pýcha. Co když prostě klesá proto, že populace je již více promořená, lidí, u nichž virus může způsobit těžší průběh, už ubylo, atd., atd. Ovšem to by z toho nikdo nemohl vytloukat politické body.
Navíc je to konzistentní osobnost, neboť před časem podepsal následující text petice: "My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!"

***

Nechápu, proč se někteří rozčilují nad tím, že Zeman ocenil nejvyšším státním vyznamenáním Prymulu. Bude v dobré společnosti, vždyť ten řád v minulosti dostali mj. Benito Mussolini, maršál Koněv, Leonid Brežněv, Jásir Afafat či Fidel Castro.

***

Na sociálních sítích poletuje falešná zpráva, že nový ministr zdravotnictví chce omezit cestování výtahy a po 21. Hodině večerní vypínat veřejné osvětlení.
Víte, co je ovšem na tom ovšem nejzajímavější? Že už takové ptákoviny berou lidé za bernou minci, neboť podobných skutečných v minulosti již zažili dost a dost...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

16:57 Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

A je jen dobře, že na návrh SPD celá vládní koalice došla k názoru, že uspořádání sjezdu Sudetoněmec…