Miroslav Macek: Polská vláda přitvrzuje

10.08.2022 9:11 | Glosa

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Polská vláda přitvrzuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Zadlužené Řecko a Itálie v problémech. Jejich bankrot však Evropská centrální banka nedovolí. Zatím, chce se mi vzhledem k její politice dodat.

***

Polská vláda přitvrzuje ve sporu s Evropskou komisí v souvislosti s dodržováním zásad právního státu, které vyžaduje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta jimi podmiňuje vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur, které nyní blokuje. Polsko vyhrožuje, že vytvoří koalici, s níž von der Leyenovou sesadí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt zase vyhrožuje jménem europarlamentu šéfce Evropské komise, že ji sesadí, pokud peníze naopak vyplatí. V sázce je podle něj duše Evropy.
Bez komentáře.

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36991 lidí

***

Rusové raketami ostřelují atomovou elektrárnu, kterou mají obsazenou. To nevymyslíš!

***

Na okraj, ruské „speciální operace“ na Ukrajině:
USA naposledy vyhlásily válku roku 1942, a to Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku. Vše ostatní od té doby byly „akce“, „konflikty“ a „operace“.

***

BIS:
Uvádíme na pravou míru údajný citát ředitele Bezpečnostní informační služby. Bezpečnostní informační služba by ráda uvedla na pravou míru údajný citát ředitele BIS Michala Koudelky, který se v minulých dnech začal šířit na sociálních sítích. Jedná se o použití malé části tři měsíce starého rozhovoru pro Seznam Zprávy. Údajný citát byl upraven tak, že byla vynechána část odpovědi a doplněna slova, která v rozhovoru nezazněla.
Neoriginální citát zní:
Znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny má tendenci nahlodávat důvěru společnosti ve stát. BIS na to musí reagovat.
Tento citát je významově jiný než originální, pocházející z velkého rozhovoru, ve kterém se ředitel Koudelka bavil s redaktorkou Cirokovou obecně o problematice dezinformací a jejich vlivu na společnost. V originálním rozhovoru na www.seznamzpravy.cz mimo jiné říká:
Pokud někdo šíří, že Petr Fiala na Ukrajině nebyl, tak je to lež a ne názor či kritika. Jde o to, kdo a jakým způsobem tyhle informace šíří a do jakého kontextu je zasazuje, a to už pak pohled na celý problém mění. Nebo vzpomeňme si na docela ošklivé útoky na ministra vnitra nebo ministryni obrany, která dělá velmi odhodlaně a velmi dobře svojí práci. A velmi odvážně musím říci. Přesto místo poděkování čelí nevybíravým útokům. Nebo znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny. A toto všechno má tendenci nahlodávat důvěru společnosti ve stát. A to ve chvíli, kdy čelíme tak vážnému ohrožení. A ty útoky budou pokračovat a budou ještě rozsáhlejší a masivnější, možná zrádnější, ale my na ně prostě musíme být připraveni reagovat.
Dodávám:
Neoriginální citát stručně shrnuje, že znevažování ústavních činitelů nahlodává důvěru ve společnosti a BIS na to bude reagovat, což je též obsahem Koudelkovy odpovědi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Padesátníci přicházejí

20:33 Petr Hampl: Padesátníci přicházejí

Denní glosy Petra Hampla.