Miroslav Macek: Smrt mozku ještě nemusí být důvodem k odpojení od přístrojů

27.09.2018 9:53 | Zprávy
autor: PV

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Smrt mozku ještě nemusí být důvodem k odpojení od přístrojů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

O moudrosti našich předků mne informoval čtenář A. B.:
V prohlášení pražského městského hejtmana a policejního ředitele ze 17. 5. 1851 stojí:
„Proto je pro obec velmi důležité, aby se nad tím bdělo, by se do obce nevloudili cizinci, kteří se nemohou vykázati zaměstnáním a živností, a nenabyli zdržováním se mlčky trpěným obecních práv, z nichž by činili nároky, obci za břemeno připadající.“

***

"Merkels Kanzlerschaft implodiert." Tak tento výstižný německý titulek snad ani není třeba překládat. Její poslanecký klub jí totiž dal jasně najevo, že nesouhlasí s její politkou tím, že namísto kandidáta na šéfa poslaneckého klubu, kterého vehementně podporovala, zvolil protikandidáta. Na klubu též zaznělo, že poslanci budou hrát vůči vládě aktivnější roli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Naši rádoby válečníci zase kňučí

13:57 Jiří Paroubek: Naši rádoby válečníci zase kňučí

Ještě než se Andrej Babiš stačil vrátit z Bruselu, začalo strašlivé kňučení činitelů bývalé vlády a …