Miroslav Macek: Stovky soukromých firem si z péče o děti v Norsku udělaly lukrativní kšeft

30.01.2015 15:50 | Zprávy

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Stovky soukromých firem si z péče o děti v Norsku udělaly lukrativní kšeft
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Čím více informací o norském systému odebírání dětí státem člověk má, tím více a více je přesvědčen, že za vším jsou - jak jinak - prachy. Stovky soukromých firem si z toho v Norsku udělaly dojnou krávu a mají jeden jediný zájem: udržet ten lukrativní kšeft v chodu.

Ministerstvo zdravotnictví chystá zákon, který by nařizoval provozovnám, které prodávají alkoholické nápoje (prodejny potravin, restaurace, herny, stánky s občerstvením), ručit pod hrozbou pokuty za to, že v daném prostoru nepopíjejí osoby mladší 18 let anebo že tam v podroušeném stavu nepřijdou odjinud.

„To by v praxi znamenalo, že při vstupu by podezřelý návštěvník musel být dotázán na plnoletost, a pokud plnoletý nebude, musí podstoupit dechovou zkoušku nebo test na alkohol,“ dodal k tomu Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.
Nemohu se zbavit silného dojmu, že jsme diktaturu proletariátu vyměnili za diktaturu dobroserů. A další povinnost rodičů, starat se řádně o nezletilé děti, převezmou na svá bedra byrokraté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: viditelny-macek.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

12:26 Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

Ministryni obrany se nedá nic vytknout, protože nikoho nepustí ke slovu. Brání hlavně procenta výdaj…