Miroslav Macek: Svoboda není ořezávátko, se kterým si "hrdličkové" mohou dělat, co se jim zlíbí

26.11.2011 11:41

Glosa Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Svoboda není ořezávátko, se kterým si "hrdličkové" mohou dělat, co se jim zlíbí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Ve středu jsem napsal: Mimořádně důležité věty pro pochopení situace na pražském magistrátu pronesl v rozhovoru pro Lidovky vlivný člen ODS v pozadí, Tomáš Hrdlička: "Bylo to kvůli tomu, že někdo za závěsem, v šeru, domlouval změnu na radnici. Někteří lidé z ODS a TOP 09. Domlouvali si společné mocenské ovládnutí radnice a obcházeli tak regulérně zvolené vedení. Stoprocentně mezi nimi byl i primátor, to už se ostatně i přiznalo." Důvod současných dějů pak jistě lehce odvodíte ze jména tázaného...

Dnes k tomu dodávám: Primátor Svoboda ovšem nepatří mezi ořezávátka, se kterými si pražští "hrdličkové" mohou dělat, co se jim zlíbí a promptně jim to dokázal. Nemohu se zbavit velmi přívětivého dojmu, že ODS má konečně zase přirozeného lídra a bude jen na členské základně, kdy si to uvědomí.

Také z reakce socialisty Karla Březiny na tiskovce po oznámení magistrátní dohody ODS a TOP 09, který neovládl své emoce a do mikrofonu spíše křiřel, než mluvil, lze usuzovat, že se primátorovi Svobodovi a jeho věrným podařila dobrá věc.Také si nedělám iluze, že Hrdlička a spol. budou k nastalé situaci cukrovat, takže můžeme očekávat lecjaké špinavosti.

 Andrej Babiš dokazuje, že je přesně takový, jak o něm smýšlím, každým svým coulem: teď si najal bývalého elitního detektiva Jiřího Veselého, který teprve nedávno opustil místo, kde se zabýval nejzávažnější hospodářskou kriminální činností. A jak přiznává sám Babiš, bude mít na starosti udání na Babiše, vinícího jej z korupce. Jinak řečeno, je placen za to, aby Babišovi vysypal, co se na něj ví a může chystat a pak se tomu snažil zabránit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Miroslav Macek

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Výzva vládě České republiky

22:35 Petice: Výzva vládě České republiky

My, výzkumní a pedagogičtí pracovníci, kteří se věnujeme Barmě/Myanmaru, bychom Vás tímto chtěli pož…