Miroslav Macek: To jsem zvědavý, co pro nás dojednal Vystrčil v Kyjevě

18.04.2022 8:35 | Komentář

Pondělní glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: To jsem zvědavý, co pro nás dojednal Vystrčil v Kyjevě
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Už v pátek jsem o tom válečnictví Západu napsal glosu...

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že Ukrajina může válku vyhrát.

To pokrytectví! Nejde jí přece o to, aby Ukrajina vyhrála, ale aby se co nejvíce oslabilo Rusko, i kdyby to mělo stát životy všech Ukrajinců.

Všechny státy by se měly připravit na možnost, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl použít na Ukrajině taktické jaderné zbraně, řekl ve zveřejněných úryvcích z rozhovoru s televizí CNN ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Tak jestliže ani tato poslední slovní eskalace prezidenta Zelenského, když chemické zbraně nezabraly, nepohne evropské státy NATO k přímému konfliktu s Ruskem, co dalšího bude ještě na řadě?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Macek , Rusko , Ukrajina , Vystrčil

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…