Miroslav Pořízek: Pár nutných připomenutí panu Nečasovi, ODS a české pravici

14.07.2013 17:16 | Zprávy

Ve světle posledního vývoje v naší vysoké politice, zejména v tzv. kauze Nagyové a spol., je nutno připomenout pár důležitých situací z minulosti. Když pan Nečas hovoří o údajném politickém procesu, je třeba připomenout některé korupční procesy, kdy ODS hrála velmi podstatnou roli. Není od věci opět po čase připomenout některé události z let 1996, 2006 nebo 2008.

Miroslav Pořízek: Pár nutných připomenutí panu Nečasovi, ODS a české pravici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na konferenci Budoucnost českého důchodového systému vstoupil premiér Petr Nečas do druhého důchodového pilíře. Vzhledem ke svému věku volil prý konzervativnější variantu

Vývoj v nejvyšších patrech naší politiky v posledních týdnech opakovaně ukazuje v plné nahotě na úroveň lidí, kteří nám vládnou. Bývalý premiér svým chováním při pátečním výslechu a výroky o údajném politickém procesu v souvislosti s kauzou Nagyová jen potvrzuje, jak po stránce lidské, odborné i morální je přízemním politikem i člověkem.  Soudný člověk na jeho místě by nejen více a rozvážněji volil slova, ale i chování. Nečas by své straně nejlépe prospěl kdyby se urychleně vzdal místa poslance a zůstal jen jejím řadovým členem, případně stranu zcela opustil. Každým svým dalším výrokem straně jen škodí, ale je silně odhodlán za paní Nagyovou bojovat stůj co stůj, takže rodné straně asi bude škodit dál. Ostatně když jeho spolustraníci mu podobné výlevy, které předvedl u výslechu a po něm před novináři budou trpět, je to jejich věc. Celé ODS by prospělo, kdyby se za své „kousky“ občanům této země jasně omluvila a zbavila se nejvíce profláknutých figurek ze svého středu.

Nečas dobře ví, že jeho politická hvězda rychle hasne a tak se aspoň snaží rádoby silnými výroky vyvolat dojem vlastní síly a sebevědomí. Zároveň si ale asi neuvědomuje, že jeho výroky již těžko někoho zajímají nebo dokonce dojímaví. Politici z ODS nám jen  opakovaně dokazují, že když  se nehraje dle jejich not, tak je prý porušována ústava, ohrožován demokratický vývoj v naší zemi nebo že jsou  dokonce politické procesy na pořadu dne. Nic z toho není třeba brát vážně, je to stará a již notně obehraná písnička, hraná podle falešných not. Vývoj posledních dnů nám velmi hezky ukazuje, že mnozí pravicoví politici ztrácí nervy a glanc, jelikož ví, že jde do tuhého a budou muset před příslušnými orgány vysvětlovat své kroky, které považovali za samozřejmé, které však často byly zároveň za hranicí vkusu, dobrých mravů, ale možná i práva. Nečas je přímo ukázkovým příkladem. Jeho chování v posledních týdnech jej usvědčuje, že je jen průměrným odeesákem maximálně okresního formátu. Zároveň je čím dál jasnější, že byl pod opravdu velkým vlivem paní Nagyové. Skoro to vypadá, jakoby ona Nečase při všech zásadních věcech řídila. Je to tragické zjištění, že naši zem ovládají figury typu průměrné úřednice, která za podivných okolností získala vysokoškolský titul, zato si potrpí na luxusní život a tučné odměny od svého chlebodárce. Výrok „dře jako kůň“ již ostatně u nás zlidověl.  Pokud ODS nemá nikoho schopnějšího kromě profláknutých figurek typu pana Nečase, Kuby či paní Němcové, nemluvě o věčném poslanci Bendovi a jemu podobných, svědčí to o její skutečně hluboké krizi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Nečas , ODS , pravice , Vaševěc.cz , Pořízek

autor: vasevec.cz

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.