Miroslava Hustáková: Mnoho Čechů miluje a nenávidí Rusko ze stejného důvodu

18.08.2014 11:05

Myslí si, že je tam socialismus. Bohužel je to stejný omyl, jako byste si mysleli, že je v Německu fašismus.

Miroslava Hustáková: Mnoho Čechů miluje a nenávidí Rusko ze stejného důvodu
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

Od rána do večera dokážou lidé v diskusích na netu sdělovat své názory na Rusko, aniž by tam kdykoliv byli, pořádně zpracováni médiemi a představami, které jsou zcela scestné, a ani jedna z těchto skupin,která by zjistila pravdu by dál své pocity mít už neměla.

přesto i v srpnu 2014 se dovídám toto:

Když pominu fakt, že tito křiklouni nejdou slyšet ani u jedné skutečné agrese ze strany USA a budu se zabývat jen Krymem, tak fakta jsou tato:

Opět chyba lávky. Východní Ukrajina, nebo-li Donbas byla administrativně přidělena k Ukrajině Leninem, Carská Rus sahala až po Donbas a tedy Rusové nikam nenalezli, jednoduše tam po staletí žijí. Perfektně dějiny Ukrajiny zpracoval pan Weigel, tak je zbytečné, abych pokračovala dál, a odkazuji na něj zde http://www.klaus.cz/clanky/3610.

V této souvislosti koluje vtip, kdy se Putin na toto tvrzení uráží a odpovídá: „Kdyby tam vstoupila ruská vojska, tak za dva dny jsme u hranic s Polskem“.

Já se tedy ptám: „Jak to že byl nedávno zraněn údajný faktický velitel operaci na Donbase generál americké armády Kee Rand Alan a zároveň byli u toho zabiti 3 američtí vojáci, z nichž jednou byla žena? V červnu byl zastřelen další americký důstojník, když se koupal v Mariopolu. Americké zbraně typu FGM-148 Javelin – moderní protitankové raketové komplety na území Ukrajiny nebyly, měla zbraně ruské, přesto je separatisté prokazatelně ukořistili.“

Opravdu si někdo myslí, že Rus, který má v každé rodině někoho padlého na frontě druhé světové války jen tak snese, že se místo Dne vítězství bude slavit Gay pride a Bandera?

No tak si to vážení politici EU a USA myslete dál a uvidíte, co nastane.

Ukrajina je jako země již v agonii, a není lékaře, který by ji zachránil. Poděkujme dobře zaplacenému Majdanu, ,který nezákonně svrhnul oligarchu, aby si dosadil jiného oligarchu, a budou se měnit hranice zemí, Ukrajinu to čeká nepochybně. Kdy se přesně odhadnout nedá, ale že to přijde jsem si jistá.

Bylo tomu možné zabránit?

Ano, bylo. Kdyby Kyjev akceptoval návrhy USA a RF o federalizaci země v únoru 2014. Dnes již je pozdě, supi se již slétají. Uměle vytvořený útvar toto zemětřesení nevydrží, jako nic umělého. I řeky se v době povodní vracejí do původních koryt a uměle vytvořená koryta člověkem nerespektuje. Tak ani zde katolický západ a pravoslavný východ spolu dál žít, tak jak dosud žili, již nebudou.

A je to škoda? Ano domnívám se, že ano, protože Evropa zaspala dobu, chce řídit společně s USA svět stejným způsobem, jako když dítě nutí dědeček si hrát s káčou a dominem, když dítě už má k dispozici tablet. Prostě svět jde jinam, Evropa se utápí v dluzích a nesmyslných nařízeních z Bruselu a USA nestačí tisknout dolary na úroky ze státního dluhu. A co je nejhorší ? Všichni to už ví ...

 1. Letos v únoru Ruská vojska přepadla Krym, zabrala násilím toto území a Rusko je agresor, musíme se jim postavit.

  tady je bod, kde se již zastavím a mohu s klidným svědomím sdělit toto:

  Pokud si kdokoliv myslí, že Rus dovolí, aby Krym - zem, kterou jeho předkové prolili mnohokrát krví, si přivlastnilo NATO, tak se jednoduše zbláznil, nic o Rusech neví, a v budoucnu na to doplatí.

  Krym se nyní bude rozvíjet tak, že jej do 5 let nepoznáme. Poprvé v historii dostali Krymští Tataři možnost podílet se na vládě, mají 2 ministry, oficiálními jazyky, jsou tam ukrajinština, tatarština a ruština. Rusů tam je pochopitelně nejvíce, je to území dobyté Rusy už v roce 1774.

  1. Ruská vojska jsou na Krymu nepřetržitě a to od roku 1774 s malou přestávkou ve druhé světové válce, po napadení Hitlerem, kde Rusové sváděli o své území krvavé boje a právem je Sevastopol označován „ Město hrdina “ . Nikdy nebylo Putinovi prokázáno, že by jich tam měl více, než mu dovolovaly platné smlouvy.
  2. Mezinárodní smlouvy, které řešily poválečné uspořádání v Evropě zakazovaly změny hranic států, každá země měla mít v budoucnu to území, jak zněly dohody. Krym byl v té době součástí Ruské federace
  3. V roce 1954 prý k narozeninám své ukrajinské manželce daroval Krym Nikita Chruščov a vše se Rusům zdůrazňovalo, že Ukrajinci jsou bratrský národ v jedné zemi a nic se pro Rusy vlastně nemění. K tomu jej neopravňovalo vůbec nic, zákony SSSR byly jeho chováním porušeny.
  4. NATO a USA násilím rozbili jednotu Jugoslávie a bez referenda se v Evropě proti vůli Srbska objevil nový stát Kosovo, který jsme uznali i my.
  5. Poté co se nepodařilo v roce 2010 uspořádat Majdan v Minsku, podařil se v Kyjevě. Tím se stal Lukašenko diktátorem pod sankcemi ( např. vláda Saudské Arábie, která je s USA zadobře žádné sankce nemá a každý se může zjistit, jakou „demokracii“ tam praktikují). Majdanisté se opakovaně obraceli na média, že jim už není placeno slíbených 15-20 EUR denně a že budou organizátory žalovat. No tak raději ukrajinská vláda už scénu Majdanu vyklidila, divadlo skončilo. Herci i publikum mohou jít domů.
  6. Vláda Autonomní republiky Krym zastavila v prvních dnech krize vlak s neonacisty z Pravého sektoru, kteří si ozbrojeni chtěli zamajdanit i na Krymu. Jak již z mnohých zdrojů prosakovalo, vše bylo dávno připraveno, již v létě 2013 vypsala údajně americká vláda soutěž na přebudování gymnázia č.5 v Sevastopolu na základnu NATO.
 2. Rusové nemají co na Ukrajině pohledávat, nalezli za dob SSSR na Ukrajinu, a tak ať táhnou zpět do Ruska
 3. Putin má vojska na Ukrajině, živí separatisty a my s tím musíme jako EU a USA něco dělat

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Pro případ, že by už neotevřeli promítací sály aneb Vzpomínka na kino-roky 1969-1989

12:59 Ivo Fencl: Pro případ, že by už neotevřeli promítací sály aneb Vzpomínka na kino-roky 1969-1989

V raném dětství u mě hrály roli dva plzeňské biografy: kino Cestujících a kino Eden. První byl mrňav…