Mojmír Babáček: Americký soud rozhodl, že Američané jsou vládci planety

12.08.2015 8:35

Soud v americkém městě Richmond ve státě Virginia prohlásil bývalého ruského velitele tanku Ireka Hamidulina vinným z materiální podpory terorismu, pokusu o zničení amerického letadla a záměru použít zbraň hromadného ničení. Hamidulin se v době rusko-afghánské války připojil k afghánskému odboji a potom bojoval i proti americkým okupačním silám.

Mojmír Babáček: Americký soud rozhodl, že Američané jsou vládci planety
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto
reklama

V roce 2009 se zúčastnil útoku Talibanu na afghánskou policejní stanici a pokusil se neúspěšně sestřelit americkou helikoptéru, která afghánským policistům přiletěla na pomoc. Podle svědectví jedné části americké posádky helikoptéry se pokusil na helikorptéru vypálit, ale jeho zbraň selhala a podle druhé části se vypálit nepokusil. Ačkoli je fakticky válečným zajatcem, který by měl být po skončení války propuštěn a nikoli souzen u civilního soudu, američtí státní žalobci argumentovali, že americké zákony chrání americké vojáky, ať jsou kdekoli na světě a že proto Hamidulin zjevně porušil americké zákony.

Soudce sice zakázal státním žalobcům nazývat Hamidulina teroristou, ale přesto ho porota uznala vinným. Hrozí mu trest doživotního vězení http://www.nytimes.com/aponline/2015/08/07/world/asia/ap-us-russian-taliban.html?ref=world&_r=0 .

Pokud tento rozsudek nebude zvrácen, bude to znamenat, že Američané se považují za vládce planety, protože kdokoli by se kdekoli postavil proti jejich okupačním silám, bude souzen podle amerických zákonů jako odpůrce americké vlády.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Odpověď, nejenom paní doktorce

7:33 Jan Campbell: Odpověď, nejenom paní doktorce

Předtím, než odpovím na několik otázek, které nabízí reakce paní RNDr. Dagmar Vernarské na příspěvk…