Monika Pilloni: V Itálii začíná být hodně zle, ale to vám na ČT neřeknou

23.05.2016 13:15

Ve středu přistála v Santa Maria di Leuca 25 metrová loď plná imigrantů plující pod tureckou vlajku . Nyní invaze probíhá i přes Jadran.

Monika Pilloni: V Itálii začíná být hodně zle, ale to vám na ČT neřeknou
Foto: Archiv TZ
Popisek: Uprchlický tábor na Sicílii
reklama

Je to jiné plavidlo než jsou gumové čluny, které jsme zvyklí vídat u pobřeží Lampedusy. Pevné lodě a s platnou nájemní smlouvou mezi vlastníkem a gruzínským pašerákem. Vyjíždějí z Albánie a dorazí do Itálie, konkrétně do Santa Maria di Leuca, Apulie ( Lecce ). Jedná se o novou migrační trasu, která by od června mohla způsobit skutečný stav nouze.

Pašeráci museli volat SOS

Škuner dlouhý 25 metrů připlul do přístavu s 52 imigranty. Na palubě se nacháli hlavně Afghánci, Pákistánci, Syřané a Somálci. Mezi nimi 21 dětí a mladistvých. Všichni byli převezeni do přijímacího střediska v Otranto. Není to první přistání na italském pobřeží Jaderského moře, ale tentokrát něco nefungovalo u motoru a tak pašeráci museli volat SOS. Takto policie našla migranty, kteří byli protiprávně vyloženi v Itálii. Např. 43 letý Gruzínec byl zatčen a jeho 23 letý  krajan byl vyhoštěn.

Se vší pravděpodobností,  jde právě o novou trasu pro nelegální imigranty po uzavření hranic v Makedonii a Maďarsku. Poplach byl zahájen již dávno velitelem mise v Kosovu (Luigi Maglietta) a dokonce i NATO oznámila, že bude připravena na novou trasu. Nemluvě o tom, že z Kosova odjelo téměř 350  islamistických militantů k Chalífátu Isis, jenž se snadno mohou dostat na lodě, které přiijíždějí z Prištiny do Santa Maria di Leuca.

Prezident i vláda opět selhali

Na Tgcom24 , předseda městské rady Casarano Antonio Menni řekl, že u obyvatel  roste strach a obavy, že tyto nelegální vykládky  již nejsou příležitostným jevem, ale že  se opět otevře nový migrační tok podobný tomu z devadesátých let. Tehdy se stovky Albánců  plavily přes Jaderské moře do regionu Puglia. "V březnu dorazila do přístavu jiná plavidla , tak jako  loni, tentokrát jsme poskytli pomoc tomto 25 metrovému škuneru , loni to byla jen malá jachta,"

"Proč ministr vnitra Alfano nezasáhne? Nyní se dozvídáme , že se otevřela nová trasa nelegálních přistěhovalců  přes Jaderské moře.  Je možné, že náš ministr vnitra , který tak  horlivě  informuje o přerozdělení několika set uprchlíků z desítek tisíc  nelegálních imigrantů,  si ničeho nevšiml?," podivuje se místopředseda italského Senátu Roberto Calderoli. Někteří místní úředníci již v médiích vyjádřili své znepokojení z toho, že opět začala migrace  z Albánie podobná té z devadesátých let.

"Je to oficiální. Balkánská cesta je otevřená. Nyní nelegální přistěhovalci dorazí do Itálie i z Albánie. Opět bohužel platí,  že Liga severu měla pravdu. Dohoda mezi EU a Tureckem, kterou také přijal Renzi, ochraňuje Německo a země severní Evropy  a poškozuje Itálii. Na vině je pouze celá naše vláda a také příliš tolerantní přístup premiéra Renziho,  ministra vnitra Alfana, prezidenta Mattarella a  předsedkyně poslanecké sněmovny Boldrini," uvedl v poznámce Tony Iwobi, vedoucí  Federálního  odboru bezpečnosti a imigrace Ligy severu. 

Vyšlo na eportal.parlamentnilisty.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za převzetí mostu pod lipenskou hrází do majetku Jihočeského kraje

7:32 Petice za převzetí mostu pod lipenskou hrází do majetku Jihočeského kraje

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme a prosíme pana hejtmana Jihočeského kraje, MU…