Pro informaci je nutno uvést, že již v roce 2010 tehdejší náměstek primátora za ODS ing. Milan Richter uveřejnil výši svého konta v bance v rámci svého majetkového přiznání.
Při hlasování dne 18.12.2014 byli proti nejen zastupitelé tradičních zkorumpovaných stran (ODS a havlistická TOP 09), ale i volební slibotechny ANO, ČSSD, KDU-ČSL, ZELENÍ a STAN. Nepřímo tím všichni potvrdili to, co je všeobecně známo. Tyto politické strany, a s největší pravděpodobností i někteří radní jsou přímo napojeni na městský rozpočet. Zatímco co u soukromých firem se jedná o provize, u veřejných finančních fondů jsou to úplatky.
Ročně rozděluje hl. m. Praha 50 miliard Kč, tj. měsíčně přes 4 miliardy Kč, jednotliví radní přidělují tedy měsíčně veřejné zakázky v průměrně výši 400.000.000 Kč (400 milionů Kč). Pouhé 1% možných provizí či úplatků činí u jednoho radního měsíčně 4 miliony Kč. Právě proto je tak důležité, aby se konalo zasedání ZHMP každý měsíc, tak jak je to zavedeno již od roku 1993. Na zasedání ZHMP mohou totiž jak zastupitelé, tak i veřejnost formou návrhu na zařazení nových bodů jednání nebo formou interpelací veřejně kontrolovat, jakým způsobem jednotliví radní přidělili svých 400 milionů Kč měsíčně, zda svým kamarádům, či formou veřejné soutěže.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz