Ochránci Brněnské přehrady a okolí: Vyčarování hodnot bez ohledu na fyzikální zákony šíření zvuku je zcela nepřípustný postup

29.07.2020 11:32

Otevřené sdělení č. 16 předávané odpovědným osobám a mediím.

Ochránci Brněnské přehrady a okolí: Vyčarování hodnot bez ohledu na fyzikální zákony šíření zvuku je zcela nepřípustný postup
Foto: repro brnenskaprehrada.cz/R. Juránek
Popisek: Brněnská přehrada

Vážení zastupitelé, vážení představitelé JMK a Brna, odpovědní pracovníci KHS JMK, MMR a MŽP, dnes si ukážeme podivnou matematiku hlukové studie. V některých oblastech byl hluk zpracovatelem simulován na méně než polovině hodnoceného území, přesto je studií hodnoceno 100 % území. Obdobně zcestný postup byl také použit ve většině oblastí, kudy je trasována nová komunikace a hodnota hluku je tedy v nulovém stavu nedefinována.

Vyčarování hodnot bez ohledu na fyzikální zákony šíření zvuku je nejen chybný postup, ale pro objektivní posouzení zcela nepřípustný!

Ignorování expertních posouzení, zdravého rozumu, ale i nekryté mnohamiliardové sliby ochranných opatření jistě nejsou v zájmu urychlení realizace potřebné komunikace 43.

Prosazování průtahu Brna místo jeho obchvatu bez objektivních dat, pouze na základě prokazatelně chybné krajské Územní studie, nepřinese nic dobrého a smysluplné řešení pouze zdrží.

S úctou
Ochránci Brněnské přehrady a okolí, z.s.
za spolek Ing. Pavel Škarvada, Ph.D. - předseda spolku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): S Angelou končí klid před bouří

10:21 Laudát (KAN): S Angelou končí klid před bouří

Komentář na facebookovém profilu k volbám v Německu