Oldřich Rambousek: Americká bouře stále častější a Češi věří nesmyslům v ČT

29.11.2014 21:15 | Zprávy

Od jisté doby je již takřka tradicí, že ČT informuje české občany poněkud zvláštním způsobem a podává informace o světovém, ale i vnitřním dění zavádějícím způsobem s nádechem lživé propagandy.

Oldřich Rambousek: Americká bouře stále častější a Češi věří nesmyslům v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Chápu, že je potřebné mít nějaké vzory, ale za každou cenu? Je toto nutné? Musejí nás mít v té televizi skutečně za blbce a hovádka boží. Narážím tímto na události v americkém městě Ferguson, ale i v dalších mnoha velkých amerických městech. V Čechách jsou nám tyto události prezentovány jako rasové nepokoje, ale stačí si poslechnout a podívat se na zpravodajství CNN nebo BBC. Je s podivem, že ruské zpravodajství a komentáře se shodují se zprávami renomovaných zpravodajských stanic, ale ty české zprávy se v mnoha směrech liší. Na záběrech zahraničních stanic je zřetelně vidět, že se zdaleka nebouří jen černošské obyvatelstvo, ale i bílí občané. Ti dokonce tvrdí, že neprotestují z rasových důvodů, ale proti zlovůli americké policie a úřadů. Proti politice USA vedené proti vlastním občanům. Také nelze přehlížet, že se bouří především příslušníci dělnické třídy, což nasvědčuje tomu, že ten americký systém údajné demokracie není zdaleka tak růžový, jak je v Čechách účelově lidem podsouváno. Je očividné, že americký systém je nemocný a že je jen otázkou času, kdy se začne do demonstrantů střílet ostrými náboji. Takovéto události by mohly být spouštěcím mechanismem dominového efektu.

Ti, kdož se zajímají trochu hlouběji o politiku a mezinárodní dění vědí, že USA jsou ve své podstatě dnes už policejním státem a že demokracie funguje pouze pro movité občany. Prostý občan se ani v USA svých práv nemůže bez překážek domoci. Americký systém se zuby nehty snaží udržet za každou cenu a tak tiskne další a další dolary, kterým rozumný investor už přestává věřit. Z dolaru se stává postupně bezcenný cár papíru. Aby se systém udržel u moci, tak zadlužuje sám sebe. Právě tento aspekt drží zatím americké národy v poslušnosti, ale za cenu astronomických a dnes již v podstatě nesplatitelných dluhů. Amerika žije prostě na dluh a ještě má tu drzost diktovat podmínky jiným zemím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Opravit nebo popravit

15:57 Zbyněk Fiala: Opravit nebo popravit

Pokud se íránská válka povleče, budeme se muset vrátit k dávno zapomenutým zásadám šetrnosti. V létě…