Oldřich Rambousek: Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti

24.09.2018 8:29

Volby jsou švindl, to už dávno víme, a síla lží a podvodu se stále zvětšuje. Ve větších obcích a městech to není tolik vidět, ale v obcích do tisíce obyvatel už bylo dáno dávno sbohem demokracii, ale i svobodným volbám. Tedy pokud za projev demokracie a svobody nepovažujeme pouze to, zda k volbám jít, či nejít.

Oldřich Rambousek: Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Osobně nepovažuji za projev demokracie a svobody stav, kdy v malé obci je složena pouze jediná kandidátka s neustále se opakujícími kandidáty, nebo jen s jejími  minimálními změnami. To je zářný příklad naší obce-Doubravice u Dvora Králové n/L. Do zastupitelstva kandidují v podstatě stále stejní lidé a zcela chybí alternativa. Není protikandidátů, není z čeho si vybrat. Ti, kteří jsou stále na té jedné kandidátce mají jistotu, že se do zastupitelstva tak, či tak dostanou. Takovéto volby zcela postrádají smysl a prostředky na ně vynaložené jsou promrhány úplně zbytečně. Člověku je zcela odebrána možnost svobodně se rozhodnout, protože nemá možnost si svobodně vybrat. Nemá z čeho. To však odporuje listině základních lidských práv a svobod, kde je jasně řečeno, že člověk musí mít možnost svobodné volby.

O politické úrovni je úplně zbytečné také hovořit. Na těch malých vesnicích se nejedná politicky, ale většinou zištně, kde si přihrávají rodinné klany, či spřízněné osoby. V mnoha oblastech by se dalo říci, že jisté počiny jsou střetem zájmů ve smyslu Babiše a jeden druhému poskytuje krytí které navíc zaštiťuje hlasování zastupitelstva. To neznamená nic jiného než to, že demokracie dostává pěkně na prdel a občane ty plať, ale drž hubu.

Celkově vzato politická úroveň a nějaké ideologie jsou nulitní. To se dá říci o celé republice. Kromě žvástů a planých slibů není slyšet mnoho reálného-natož pravdivého. To vše vyplývá z ideologické nicoty. Parlament budiž toho příkladem. Stále dokola jenom kecy, kecy a kecy odborníků na všechno a nic. Jediné pozitivní na tom všem je, že jsme stále ještě dost bohatým národem, když si můžeme dovolit ze svého platit takový šmejd. Totéž platí i pro ona některá velevážená zastupitelstva a kandidáty, kteří v předvolebním období bojují s prázdnou protikandidátkou, či duchy. Nebo že by nechtěli připustit protikandidátku??? I to je možné. Nic to však nemění na tom, že kdyby ti kandidáti jediné samozvané kandidátky měli v sobě kouska cti, tak sami se budou snažit, aby alternativa vytvořena byla. Jsou li čestní a poctiví, tak se přeci nemají čeho obávat!!!!

Já i moje celá rodina - tj.5 voličských hlasů jsme k volbám chodili vždy. Letos jsme se rozhodli, že k volbám nejdeme nikdo a budeme je bojkotovat. V naší obci totiž postrádají smysl.

Jak je to u Vás milí spoluobčané a hlavně obyvatelé venkova???

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…