Oldřich Rambousek: Vlastenectví jako pozůstatek komunismu u nás?

20.05.2017 11:00 | Zprávy

Nedávno jsem jednomu dospívajícímu mladíkovi položil otázku, zda vůbec ví, co je to vlastenectví. A jeho odpověď mne vůbec, ale vůbec neudivila.Je to prý relikt (pozůstatek) komunismu u nás. Když jsem mu vysvětlil, že u nás žádný komunismus neexistoval, prstem si ukázal na hlavu, čímž zřejmě ukončil další debatu na toto téma.

Oldřich Rambousek: Vlastenectví jako pozůstatek komunismu u nás?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Třešně, symbol KSČM

A ani se mu nedivím. Vnučka ještě vysokou školu studuje a vnuk je už magistrem. Takže vím, co je předmětem současné občanské nauky. Ještě na střední škole zažili přednášky pana Paumera, spolupachatele u nás odsouzených vrahů- bratrů Mašínů, kteří se po útěku z republiky přihlásili dobrovolně do US-army a v jejich uniformě vraždili v padesátých letech nevinné civilisty na Korejském poloostrově .Někteří studenti se zapojili do akce hledání příběhů osob, které  za bývalého režimu trpěly v žalářích a nebo byly perzekuovány. Václa Klaus mladší tyto akce nedávno kritizoval v souvislosti s nízkou úrovní vzdělanosti naší polistopadové mládeže .

Hlavní důraz se nadále klade na ideologickou-antikomunistickou výchovu mládeže. K povinné četbě patří "díla" Václava Havla a jeho projevy. Mladí středoškoláci si vylepšují hodnocení nikoliv znalostmi  v matematice či fyzice, ale hledáním a publikováním příběhů osob, které prý měly být zapomenuty. U žádného z příběhů těchto postižených však nenajdete, že sankce, které na ně byly uvaleny, byly v souladu s tehdejšími zákony a právními předpisy, jež schvaloval zákonodárný orgán v demokratickém procesu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2

12:26 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2

V předchozím článku jsem se zmínil o zásahu komanda celníků a policistů do skladu společnosti bratrů…