Otevřeme Česko - Chcípl pes: Žádáme demisi ministra Válka

13.2.2022 4:31 odp. | Komentář

My, občané ČR žádáme demisi ministra Válka.

Otevřeme Česko - Chcípl pes: Žádáme demisi ministra Válka
Foto: Otevřeme Česko
Popisek: Hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu s podporou Chcípl PES

Ministr Válek se v krátkém působení v čele resortu dopustil mnoha zásadních pochybení, které musí jednoznačně vyústit v jeho rezignaci. Nejprve svou liknavostí ke zrušení vyhlášky o povinném očkování donutil mnoho příslušníků IZS, armády, zdravotnictví a občanů nad 60 let k očkování nebo odchodu ze služby.

Dále nevznesl žádné opravné prostředky k převzatým ( od vlády AB) nařízení MZDR, které NSS opět označil jako nezákonné. Tím opakovaně decimoval střední a malé podnikání, které je po vládě Andreje Babiše na kolenou. Těmto lidem ukázal svá záda a neprojevil ani minimální odpovědnost za osudy těchto lidí.

Za třetí prosazoval novelu zákona, která je v rozporu s Ústavou ČR a to i přes jednohlasné vyjádření Ústavně-právního výboru Senátu.

V neposlední řadě prokázal svou naprostou lhostejnost a pohrdání nejen senátory při projednávání velmi důležitého zákona ale hlavně lidem, kteří vkládají svůj hlas a důvěru do volených zástupců zákonodárných sborů. Tím jednoznačně prohloubil nedůvěru v autority státu a více tak rozšířil příkopy mezi voliči a volenými zákonodárci.

Ministr zdravotnictví je v dnešní době druhý nejvlivnější činitel státu. Proto je nepřípustné, aby na tomto důležitém postu byl člověk s tak nízkým morálním krédem.
Proto naše hnutí Chcípl PES žádá ministra Válka o okamžitou rezignaci.

Jakub Olbert, Jiří Janeček a tým Chcípl PES  

Petici je možné podepsat ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Středopravá Fialova vláda zřejmě zastropuje marže pohonných hmot. Jde o krok, na nějž si netroufla ani levicová ČSSD

13:15 Lukáš Kovanda: Středopravá Fialova vláda zřejmě zastropuje marže pohonných hmot. Jde o krok, na nějž si netroufla ani levicová ČSSD

Ministerstvo financí navrhuje zastropovat marže čerpacích stanic a distributorů pohonných hmot. Činí…