P. C. Roberts: Bláznivé sankce z Bílého domu poškozují jen Západ

06.08.2022 12:19 | Komentář

I tak prolhaný plátek, jako britský Guardian, musel přiznat, že washingtonské sankce proti Rusku se prokázaly být totálním fiaskem: Rubl stoupá a Putin je silnější, než byl kdykoli předtím – naše sankce selhaly.

P. C. Roberts: Bláznivé sankce z Bílého domu poškozují jen Západ
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Paul Craig Roberts

„Západní sankce proti Rusku jsou nejhůře promyšlenou a nejméně produktivní politikou mezinárodních moderních dějin. Světové ceny energií letí vzhůru, inflace překonává rekordy, dodavatelské řetězce propadly chaosu a miliony lidí trpí hladem po plynu, obilí a hnojivech. Kritizovat západní sankce je ovšem tabu a skoro až oprávněním vyloučit každého takto kritizujícího z národa. Analytici obranné politiky věci nerozumí a strategické think tanky mlčí. A domnělí vůdci Británie Liz Trussová a Rishi Sunak se dokonce předhánějí ve slibech dalších sankcí, aniž by ovšem uvedli jejich smysl. Avšak naznačte v této záležitosti jakoukoli pochybnost a budete vyloučeni z národního společenství jako putinisté a protiukrajinci.

Sankce jsou válečným pokřikem západního křižáckého tažení a jejich reálným důsledkem je fakt, že vyzývají Rusko k odvetě. Putin má teď volné ruce k tomu, aby nechal v zimě Evropu zmrznout. Snížil dodávky z hlavních ropovodů, jako je Nord Stream 1, až o 80 %. Světové ceny ropy prudce vzrostly a tok pšenice a dalších potravin z východní Evropy do Afriky a Asie byl téměř pozastaven“. (Pozor, na tomto místě The Guardian lže: Dodávky energie nesnížil Putin. Rusko muselo ukončit dodávky energie do Británie Liz Trussové a Rishi Sunaka proto, že západní sankce neumožňují dokončit potřebné opravy potrubí).

„Částky na účtech plynu britských domácností se za poslední rok ztrojnásobily. A příjemcem těchto zvýšených plateb se nestal nikdo jiný než Rusko, jehož export energií do Asie raketově vzrostl a uvedl tak platební bilanci Ruska do bezprecedentního přebytku. Rubl se tak v tomto roce stal nejsilnější světovou měnou a od ledna t.r. posílil svou hodnotu o téměř 50 procent“.

(vybral a přeložil Lubomír Man)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Od čeho utíká komisař Síkela?

15:16 Zbyněk Fiala: Od čeho utíká komisař Síkela?

Český ministr průmyslu ještě evropským komisařem není, ale jestli přenese na evropskou úroveň, to, c…