P.C. Roberts: Charlie Hebdo

14.01.2015 16:00 | Zprávy

Ta záležitost má v sobě mnoho z charakteristiky činu provedeného pod cizí vlajkou. Útok na redakci karikaturistů byl disciplinovaným profesionálním aktem, typickým pro činnost zvláštních bezpečnostních jednotek, zatímco podezřelí, kteří byli v Paříži po aktu obklíčeni a zastřeleni, se jeví jako fušeři a ukázkoví neprofesionálové. Jako kdybychom zde měli dva odlišné týmy.

P.C. Roberts: Charlie Hebdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podepisování kondolenční knihy před francouzkou ambasádou v Praze. Lidé tak vzdali poctu nesmyslným obětem teroristických útoků ve Francii

Muslimští teroristé jsou obvykle připraveni po svém útoku zemřít, avšak oni dva profesionálové útočicí na Charlie Hebdo, byli rozhodnuti po činu uniknout – a také se jim to po jistou dobu i dařilo. K jejich totožnosti se pak už skoro „jako obvykle“ dospělo tak, že oba pro potřebu úřadů zanechali v ukradeném autě svoje občanské průkazy. Takováto chyba je nejen v křiklavém rozporu s profesionálním provedením předchozího útoku na Charlie Hebdo, ale až nepříjemně připomíná cestovní pas, který byl „zázrakem“ objeven v ruinách newyorských dvojčat (WTC), a posloužil k obstarání identity 11 únosců letadel z roku 2001.

Jako nezvratný závěr platí, že občanské průkazy v ukradeném autě atentátníků jsou průkazy bratrů Koachiů, typických obětních beránků, policií později zastřelených, od nichž se už nic nedovíme, a nikoliv občanskými průkazy profesionálů, kteří Charlie Hebdo skutečně přepadli. Faktem, který tento závěr potvrzuje, je zpráva, že třetí muž z útoku na redakci karikaturistů podezřelý, jistý Hamyd Maurod, údajný to řidič ukradeného auta, když zjistil, že je v médiích citován jako osoba  do útoku zapletená, neodkladně hledal spásu v náručí pařížské policie, vědom si toho, že z rukou bezpečnostních speciálních složek by mu hrozila nekompromisní a rychlá smrt.

Další hádankou oficiálně vyprávěného příběhu, která zůstává presstitutkami štítivě nepovšimnuta, je údajná sebevražda člena právnického oddělení francouzské policie, fungujícího při vyšetřování incidentu jako osoba nejvýznačnější. Z neznámých důvodů Helric Fredou, úředník, přítomný ve většině důležitých pátrání z poslední doby, se 7. či 8. ledna (obě tato data se citují v opožděné policejní zprávě pro média), rozhodl, že se ve své kanceláři a uprostřed noci zastřelí – a to přímo při sepisování zprávy o průběhu svého vyšetřování uvedeného incidentu. Jak dokazuje zjišťování na googlu, mainstreamová média o této věci nepodala jedinou informaci. Tu přinesla jen média alternativní a několik deníků britských – avšak jak bez jakéhokoli podzření, tak i bez zmínky o tom, jestli Fredouova zpráva zmizela z očí světa spolu s ním, či nikoliv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Dětské skupiny

Dobrý den, prosím o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi dětskou a sousedskou skupinou? Řeší to, nebo řešíte to vůbec vy politici, že si řada lidí nemůže z finančních důvodů dovolit dítě do dětské skupiny dát? I kdyby jim to pomohlo v nástupu do práce, se mzdami, co většina z nás má (nemyslím průměrnou m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prof. MUDr. Dvořák: Řídit krajskou nemocnici prostřednictvím Facebooku skutečně nejde

19:41 Prof. MUDr. Dvořák: Řídit krajskou nemocnici prostřednictvím Facebooku skutečně nejde

Komentář profesora Miroslava Dvořáka k situaci v krajské nemocnici Karlovy Vary