P. C. Roberts: Nedat Rusku žádnou naději je nebezpečné

13.01.2022 21:37 | Komentář

Americko-ruský konflikt, vzkříšený k životu v 21. století neokonzervativci a americkým vojenskobezpečnostním komplexem, je mnohem nebezpečnější než Studená válka století dvacátého, jejímž jedním kolečkem jsem jako člen tzv. Komise pro aktuální nebezpečí osobně byl. Tehdejším nebezpečím byl Sovětský svaz a členové komise se starali o to, aby se situace nevymkla kontrole.

P. C. Roberts: Nedat Rusku žádnou naději je nebezpečné
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Paul Craig Roberts

Existovaly tehdy dva aspekty situace. Jedním bylo, aby Sověti nezískali vojenskou převahu, a aspektem druhým byla starost, aby napětí mezi dvěma nukleárními mocnostmi nevzkypělo v otevřený konflikt. O zahraniční politice se tehdy vzrušeně debatovalo, byli zde lidé jako Stephen Cohen, který vždy připomínal i sovětský pohled na věc, čímž obrušoval pohled jednostranně vlastenecký, jemuž, kdyby se zcela uvolnila cesta, mohl vést k nukleární válce. I v naší komisi byli lidé, kteří dokázali vidět obě strany problému a drželi tak extrémní pozice, např. neokonzervativců, mimo hlavní proud naší agendy.

Dnes už se nedebatuje. A neexistuje ani žádná politická komunita, zabývající se zahraniční politikou. Existuje jen parta rusofobů, kteří vidí v Kremlu ďábelský záměr, a nic jiného než dobro ve Washingtonu. A lidé jako Cohen a další, kteří dokázali držet názory v rovnováze, jsou mrtví. V důsledku čehož nedokáže už Washington pochopit ruské obavy. A jak napsal nedávno Ritter: „Je to jakoby jak Biden, tak Blinken byli hluší, němí a slepí, když jde o to číst Rusko“.

Jak hluchý, němý a slepý Washington skutečně je, lze vidět z toho, na koho se Bidenův poradce pro Národní bezpečnost obrátil s prosbou o radu, jak by měl Bilý dům na jednání s Ruskem o jeho bezpečnostních obavách reagovat. Berme v úvahu, že tato jednání byla vyvolána Ruskem, které se cítí být ohroženo stále sílicím prstencem amerických základen na svých hranicích, které jsou potencionálními prostory pro pohotové umístění amerických nukleárních raket. Je to tedy Rusko, které se cítí být ohroženo, nikoli USA. Takže co Bidenův bezpečnostní poradce udělal?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Volný byl položen dotaz

Jaký důchod budou mít podle vás dnešní 30-40?

A budou vůbec nějaký mít? Jaký je plán ANO pro lidi, kteří do důchodu půjdou teprve za 30 let i déle? Máte vůbec takový plán? Mě přijde, že vy pořád jen mluvíte o těch současných důchodcích, ale ti aspoň nějaký důchod mají a mnohdy i docela dobrý - přeji jim ho, zaslouží si ho, ale co my, co teď mak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 3

16:14 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 3

Navazuji na předchozí stejnojmenné články. Šulyokův dopis, zmíněný na konci druhého dílu, je skutečn…