P. C. Roberts: Washingtonu vládne šílenství

17.01.2022 11:10 | Komentář

Úvodní poznámky náměstkyně amerického ministra zahraničí Viktorie Nulandové, přednesené v úvodu její přátelské „tiskové konference“ se správně zkrocenými americkými „novináři“, odhaluje nereálný svět, ve kterém Washington žije.

P. C. Roberts: Washingtonu vládne šílenství
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Paul Craig Roberts

Rusové řekli Washingtonu tak jasně, jak to jen lze říct, že expanze NATO k jejich hranicím v rámci stávajících skutečností, jakými jsou zamýšlené přijetí Ukrajiny do NATO, neochota Ukrajiny řídit se Minskými dohodami, masívní dodávky amerických zbraní na Ukrajinu a neustálé další provokace a urážky, přivodila stav, kdy se Rusko přestává cítit zabezpečeno, pokud jde o samotnou svoji existenci, a není ochotno snášet i nadále napětí a nejistotu, vytvořenou nepřátelskou politikou USA a NATO.

Rusko otevřeně prohlásilo, že pokud Západ nebude spolupracovat na odstranění hrozeb ruské bezpečnosti, odstraní tyto hrozby s neblahými následky pro Západ Rusko samo.

Toto je jasná a čestná řeč.

Ale nikdo ve Washingtonu a v NATO ji nepopřál sluchu.

Victoria Nulandová je ďábelskou neokonzervativní válečnou štváčkou, v čemž se ovšem nijak neodlišuje od dalších obluzených bláznů ve Washingtonu. USA se nedokáží vypořádat s nejvážnějším problémem dneška, protože se staly obětí své vlastní protiruské propagandy. A shora zmíněné úvodní poznámky Nulandové nereálný svět, v němž tvůrci americké politiky žijí, jen potvrzuje:

NÁMĚSTKYNĚ MINISTRA ZAHRANIČÍ NULANDOVÁ: Děkuji vám, dobré odpoledne všem.

Tento týden je, jak všichni víte, velmi důležitý. Probíhají tři díly diplomatických jednání, Včera to byl dialog o americko-ruské strategické stabilitě, zítra to bude jednání Ruské rady a NATO, a ve čtvrtek stálé zasedání výboru Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Všechna tato jednání mají za cíl vyřešit cestou diplomacie krizi, kterou Rusko vyvolalo pro Ukrajinu, pro evropskou bezpečnost a pro globální stabilitu.

Anketa

Podporujete vládní návrh, který ve volbách umožní korespondenční hlasování ze zahraničí?

2%
97%
hlasovalo: 34282 lidí

Takže předtím, než se pustím do diplomatického merita věcí, zopakujme si, jak jsme se sem dostali.

Je to Rusko, které tuto krizi vytvořilo.

Je to Rusko, které shromáždilo 100 000 vojáků na hranicích s Ukrajinou.

Je to Rusko, které připravilo mezinárodní sabotáž, destabilizaci a možnosti svést na Ukrajinu akce, vedené pod falešnou vlajkou.

Je to Rusko, které chrlí dezinformace a lži o Ukrajině, o Spojených státech a o NATO v zájmu toho, aby své vlastní akce ospravedlnilo.

Tyto i další poznámky Nulandové představují balíček lží a pokusů vyhnout se podstatě problémů. Problémem není tzv. invaze do Ukrajiny. Problémem je, zda Washington uzná, že jeho raketové základny na Ukrajině představují hrozbu pro ruskou bezpečnost.

Rusko v roce 2014 Ukrajinu nenapadlo. Učinil to Washington, když svrhl demokraticky zvolenou vládu a na její místo posadil americký a vůči Rusku nepřátelský stát. Jedním z hlavních cílů washingtonského puče na Ukrajině bylo zbavit Rusko jeho námořní základny na Černém moři, čemuž Rusko předešlo přijetím 97 procenty kladného hlasování občanů Krymu o tom, že se chtějí vrátit do Ruska, jehož součástí Krym po tři staletí byl.

Jestliže náměstkyně amerického ministra zahraničí se cítí být bezpečna, když stojí nejen před americkými, ale i před světovými médií a zahrnuje je zřejmými a do očí bijícími lžemi, pak máme v ruce neklamný důkaz o tom, že Washington žije v umělém světě, který si sám pro sebe a pro svoji víru vytvořil. Takže jeho střet se světem skutečným jej bude hodně bolet.

(přeložil Lubomír Man)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nechápete. Už mohlo být po válce! Expert o USA a Ukrajině

9:52 Nic nechápete. Už mohlo být po válce! Expert o USA a Ukrajině

„Ukrajina se soustředila na Kyjev a ztratila Donbas a přístup k Azovskému, a teď de facto už i k Čer…