P. C. Roberts: Zdá se, že Rusové porazí Ukrajinu i bez zimní ofenzívy

30.11.2022 19:53 | Komentář

Zdá se, že osm měsíců trvající politika Kremlu, zdržující jej od rozhodného útoku na Ukrajinu, končí. Ukrajinská infrastruktura, to je energetika, doprava a voda, je rozvrácena, a útoky skutečné ruské války proti ukrajinské schopnosti fungovat postupně eskalují.

P. C. Roberts: Zdá se, že Rusové porazí Ukrajinu i bez zimní ofenzívy
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Paul Craig Roberts

Ukrajina tak zaznamenává stále větší a vážnější škody, avšak nezdá se, že by zde Rusové chtěli zničit úplně všechno, pokud ovšem Západ a jeho loutková ukrajinská vláda nepřijdou dřív k rozumu. Západní mediální děvky pochopitelně neinformují veřejnost pravdivě. Západní presstitutky jsou ministerstvem propagandy, které stvořilo obraz ruské porážky. A bylo by skutečně obtížné označit západního lháře největšího, protože kandidátů na tento titul je bezpočet. Ale i tak a aspoň na okamžik vyzvedněme Charlese Moora z britského Telegraphu, který napsal: „Ve světle ukrajinských vítězství zbyla Putinovi už jen jediná naděje. Přimět Západ k jednání“. A nedosti na tom Telegraph přidává informaci, že „Ukrajina by se mohla zmocnit Krymu do Vánoc“. (ZDE)

A podobné nesmysly šíří i američtí tzv. experti na Rusko.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

58%
42%
hlasovalo: 17003 lidí

V důsledku takovéhoto zpravodajství mají lidé na Západě v hlavách zcela falešný obraz o situaci. Rusko by de facto mohlo zničit Ukrajinu i bez použití jaderných zbraní a ruská zdrženlivost v tomto směru, podle mě strategická chyba umožňující Západu do sporu vstoupit a válku rozšířit, má však zároveň i řadu legitimních důvodů. Ukrajina a její obyvatelstvo byli součástmi Ruka po staletí a proto zde dodnes existují mnohá ukrajinsko-ruská manželství. Většina Ukrajinců není nakloněna neo-nacistům, kteří dominují na Ukrajině od amerického svržení ukrajinské vlády v roce 2014, a vlády nové přijímají spíš jako utrpení.

Kreml netouží mít po boku Ruska rozvrácenou a zbombardovanou zemi, a stejně tak netouží nést odpovědnost za obnovu ukrajinské infrastruktury.

Avšak z pohledu Washingtonu čím více je Ukrajina zničena, tím líp. A jestliže v konečné fázi Putin polovičatá vojenská řešení odmítne a přistoupí ke skutečnému boji, bude s válkou brzy konec. Avšak pokud Washington dokáže zabránit Zelenskému vzdát se dřív, než celá Ukrajina zmizí v suti a prachu, získá benefit z ekonomické a finanční ztráty Ruska, které tíhu z obnovy ukrajinské infrastruktury odnese na svých zádech. Takže nazíráno z Washingtonu: Čím více problémů pro Rusko, tím lépe pro USA – a to bez ohledu na to, co to bude stát Ukrajince.

Jsme tedy svědky enormní nelidskosti Washingtonu i dalších metropolí NATO. A je nespravedlivé, že náklady za tuto západní nelidskost platí Ukrajina a nikoliv Washington a další metropole NATO.

(vybral a přeložil Lubomír Man)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Udělal jste z ČR snadný cíl pro Putina

Když by došlo na válku, nemyslíte, že teď hrozí, že námnaši spojenci nepomůžou, když vy nechcete pomoc jim? Nemáte dojem, že jste nás tím dost ohrozil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Vyhraje muž, nebo nůž?

21:37 Ladislav Jakl: Vyhraje muž, nebo nůž?

Čtvrteční glosa Ladislava Jakla