Pavel Hasenkopf: Proč ricin? Komu pomůže rozeštvat nás s Ruskem?

19.05.2020 7:33

Komentář na facebookovém profilu ke kauze "ricin".

Pavel Hasenkopf: Proč ricin? Komu pomůže rozeštvat nás s Ruskem?
Foto: Petr Kupka
Popisek: Pavel Hasenkopf
reklama

1) Cílem je rozbít Visegrád. Nikdy nebylo pravdou, že bychom si museli vybrat mezi Západem nebo Východem, buď a nebo ... vždy jsme byli střední Evropou, a jak věděl už Palacký, kdyby nebylo Rakouska, museli bychom si ho vymyslet ... geopolitickým osudem střední Evropy je být ze 2/3 Západ a z 1/3 Východ.

2) Rozpad Rakousko-Uherska způsobili Němci svým nacionalismem, který historicky předcházel (a vyvolal) české národní obrození (také maďarské atd.) - prostě Němci začali Rakousko považovat za svoje nejpozději od 1848.

3) Visegrádská skupina je geopolitickým dědicem Rakousko-Uherska a vadí ze stejných důvodů, jako ono - brání Němcům v rozletu. Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko společně mají sílu pohnout EU a hrát roli jazýčku na vahách vždy, když se Němci nedohodnou s Francouzi (a to bude stále častěji) - proto Visegrád vadí.

4) Cílem je donutit státy Visegrádu být Západem naplno, ne jen ze 2/3, a tím je víc připoutat k Západu a omezit jejich manévrovací schopnost.

Dnes se vede válka o to, zda budeme dál sami sebou jakožto Středoevropané, v rámci EU relativně silní, nebo zda se staneme pouhou okrajovou provincií, "ukrajinou" Západu.

5) A pak je tu ta taky ta dostavba Dukovan. Pouhý náznak, že by Temelín mohli dostavět Rusové, svého času velmi rychle položil Nečasovu vládu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

13:21 Lubomír Man: Má náš liberodemoblok stejný cíl jako „malá skupina pološílených lidí“ v USA?

Je možné, že by takováto shoda existovala? K zodpovězení té otázky si nejdříve zopakujeme čerstvý vý…