Pavel Hasenkopf: Se závěry policie nesouhlasím

11.11.2014 13:50

Vyjádření k odložení mého trestního oznámení na Vratislava Mynáře a na další dvě osoby.

Pavel Hasenkopf: Se závěry policie nesouhlasím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář
reklama

Minulý týden jsem obdržel od vrchního inspektora nprap. Pavla Štorchla z Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha I vyrozumění, že „kvalifikovaně“ posoudil mé trestní oznámení, shledal, že nejsou dány důvody pro zahájení trestního stíhání, a věc odložil.

Soudím, že nprap. Štorchl je především výborně kvalifikován k zametání nepohodlných kauz pod koberec.

Dnes jsem si ověřil u Městského soudu v Praze, že se vůbec neseznámil se spisem tam vedeným, tj. s mojí osobnostní žalobou, která je pro posouzení věci klíčová, zajímalo ho pouze usnesení o soudním smíru. Z dikce jeho vyrozumění lze dovodit, že ve věci nevyslechl ani jedinou osobu. Je zvláštní, že věc odložil ve stejný den, kdy vešlo ve známost, že jsem ukončil pracovněprávní spor s KPR - možná se mylně domníval, že se to týká i mého trestního oznámení.

Se závěry policie nesouhlasím. Nevím, co už jiného by mělo být podle trestního zákona pomluvou, než označení někoho před celým národem za faktického spoluautora amnestie, která vedla k hromadnému sundavání obrazů prezidenta ve školách a k žalobě prezidenta pro velezradu; opakování tohoto tvrzení krátce po uzavření soudního smíru, který konstatoval opak, pak hraničí s pohrdáním soudem.

Odvolání ani žádný jiný opravný prostředek možný není. Požádám proto Obvodní státní zastupitelství, aby provedlo tzv. dozor nad postupem policie České republiky v této věci. Neučiním tak ale hned, ale až poté, co Národní bezpečnostní úřad dokončí bezpečnostní prověrku Vratislava Mynáře. Byl jsem totiž informován o vyjádřeních mluvčího NBÚ, která mi dříve unikla, že trestní oznámení by mohlo být pro NBÚ důvodem pro dočasné přerušení prověrky.

Doufám proto, že nyní již dokončení bezpečnostní prověrky Vratislava Mynáře již nic nebrání a vzhledem k tomu, že prověrka probíhá již bezmála rok, tedy nadstandardně dlouho, dozvíme se záhy její výsledek.

Doufám, že se brzy dozvím i výsledek přezkumné prověrky NBÚ k mé osobě (mám od poloviny 90. let prověření na stupeň „T“), které bylo z podnětu KPR zahájeno na jaře 2013 a které vnímám jako další pokus Vratislava Mynáře mne poškodit.

Pavel Hasenkopf

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení českých taxikářů: Požadujeme po vládě konkrétní kompenzační balíček

8:39 Sdružení českých taxikářů: Požadujeme po vládě konkrétní kompenzační balíček

Odvětví taxislužby je externě a extrémně přímo závislé n aveškerých zavřených či omezených odvětvích…