Pavel Hasenkopf: Zákon zatím brání tomu, aby si přítel otce dítěte dítě ,,přiadoptoval''

06.12.2018 7:33

Komentář na facebookovém profilu na téma rodičovství homosexuálních párů.

Pavel Hasenkopf: Zákon zatím brání tomu, aby si přítel otce dítěte dítě ,,přiadoptoval''
Foto: Petr Kupka
Popisek: Pavel Hasenkopf
reklama

To se tak občas přihodí v některých porodnicích. Přijede sanitka a vzápětí taxík. V sanitce žena před porodem, uměle oplodněná. V taxíku biologický otec dítěte a jeho partner. Žena jde rodit, otec se svým partnerem čeká někde hned vedle. Jakmile žena porodí, dítěte se vzdá, prohlásí, že jej dává k adopci (resp. se k tomu zavázala předem v tzv. surogátní smlouvě). To po 6 týdnech prohlásí znovu vůči soudu, má tedy čas si to rozmyslet. Aby o tom náhodou nezačala přemýšlet, je jí dítě okamžitě po porodu odebráno, aby mezi ním a matkou nevznikla žádná citová vazba, a předáno otci (a jeho partnerovi). Takový kojenec nikdy a zcela záměrně nepozná mateřský prs, zato se zoufale snaží sát z prsu tatínkova přítele, který si hraje na maminku a se svou novou hračkou se donekonečna fotí. Od narození je vyživován uměle. Děje se to běžně v českých nemocnicích, které tuto službu poskytují a mají na ni vyčleněn speciální, mlčenlivostí vázaný personál. Vím o věhlasné porodnici, kde proběhne tímto způsobem 1 až 2 porody do měsíce.

K dokonalosti tomuto systému chybí jediné: zákon zatím brání tomu, aby si přítel otce dítěte dítě ,,přiadoptoval''.

Teď probíhá druhý pokus toto prosadit.

První pokus byla obyčejná snaha umožnit adopce registrovaným partnerům. Vyvolalo to odpor a hnus.

Druhému pokusu předcházely hezké řečičky o tom, že máme v ústavech spousty dětí, které nikdo nechce. Tak proč je nenabídnout homosexuálům, že? Má to háček: oni tyhle děti nechtějí taky. Chtějí vlastní, aspoň z poloviny.

Druhý pokus nyní spočívá v tom, že registrované partnery se navrhuje prohlásit za manžele a dát jim stejná práva, jako mají manželé. Adopce by se s tím tiše svezly, protože manželé adoptovat samozřejmě smějí. Jenže to lidem začíná docházet.

Pokud tedy selže druhý pokus, třetí se bude tvářit jako kompromis. Řekne se ,,tak dobře, manželství tomu říkat nebudeme, když vám to tak strašně vadí, necháme tomu název registrované partnerství, ale dáme jim práva, jako mají manželé... no neberte to, tak smířlivou nabídku ... co na tom, že se to nijak neliší od prvního pokusu ... jen v tom, že tehdy se to správně tvářilo jako šílený, agresivní požadavek, a teď se to bude tvářit jako kompromis.

Je na čase konečně jasně napsat do Listiny základních práv, že jen muž a žena mohou být společně rodiči dítěte.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Rozsudek smrti pro 82 dětí

10:21 Přemysl Votava: Rozsudek smrti pro 82 dětí

Lidice to je pro mne zejména pomník zavražděných lidických dětí. Nacisté neměli slitování, ani s těm…