Pavel Kopecký: Exekutory na věřitele, jemuž dluží stamilióny, a chrastavské peklo ministryně Valachové

01.07.2016 13:37 | Zprávy

Pavel Kopecký se u příležitosti konce dalšího "školního roku" naší vlády zamýšlí nad poučením z krizového vývoje dluhu ČSSD a ptá se, jestli je dnes lepší být řádným občanem, nebo pečlivě "ošetřovaným" multi-kulti delikventem.

Pavel Kopecký: Exekutory na věřitele, jemuž dluží stamilióny, a chrastavské peklo ministryně Valachové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Určující vládní politická strana udělala minulý týden další neuvěřitelný mafiánský krok ke svému "coming-outu". Sociální demokracie koupila od právníka Jana Vondráčka pětimiliónový dluh advokáta Zdeňka Altnera a vede proti němu exekuci. Taškařice s nezaplaceným několikamiliónovým dluhem vůči Altnerovi tak nabírá na obrátkách. Podle Jiřího Chvojky, "krizového zametače", mediálního zástupce právníků ČSSD,  se tím  prý strana premiéra Sobotky dostane vůči svému skandalizovanému a "drcenému" věřiteli do "výhodnější pozice".

Gangsterské metody ČSSD

Křišťálově čisté (viz nebohý premiér Gross) přiznání. Pokud dlužíte někomu 337 milionů a ten dotyčný se proto dostane do obřích finančních problémů, které povedou až k exekucím, pak stačí abyste některou z pohledávek koupili, a tím mu obrazně šlápli na krk. Prostě aby ho přešly nápady na odpor. Jsou to metody vyděračských kriminálních gangů, které s oblibou běžně používají podobné prostředky k dosažení svých cílů.

Podle ničeného, ale odhodlaného věřitele exadvokáta Altnera se tímto jednáním ČSSD vysmívá právu. "Postup ČSSD prokazuje, že je to ČSSD, která činí 16 let obstrukce a zneužívá práva a je absurdní, aby dlužník, který dluží 337 milionů, exekuoval věřitele pro pět milionů. Toto jasně prokazuje úctu ČSSD k právu a její výsměch spravedlnosti v této zemi," konstatuje člověk, proti němuž stojí vládní politická strana s celou svou mocí, penězi a cynismem.

Poslední gangsterský tah vedení ČSSD je zřejmě mstou za Altnerův požadavek na pozastavení činnosti strany, který samozřejmě vznesl s vědomím, že je to gesto bez šance. Má pravdu. Jeho návrhem na pozastavení činnosti strany se nebude vláda zabývat. Spolu s nesouhlasným stanoviskem ministerstva vnitra, (v rukou ČSSD) vzala Altnerovo podání vláda pouze na vědomí, ale žádný návrh Nejvyššímu správnímu soudu, jak navrhuje věřitel-advokát, kabinet samozřejmě nepošle.

Zničte Altnera

Návrhu prý nelze vyhovět hned z několika důvodů. Jedním z nich je údajně fakt, že stále běží občanskoprávní spor Altner versus ČSSD a vstup vlády by prý popřel účel tohoto řízení a suploval by soud. Výmluva, která připomíná "nekonečnou" písničku "pes jitrničku sežral"…. Dalším z důvodů je skutečnost, že všechny strany jsou již v tzv. ochranné lhůtě, neboť prezident vyhlásil volby do třetiny senátu a krajů. Tato lhůta běží od 6. května a uplyne nejpozději 31. října. Zákon stanoví, že v této době nelze pozastavit činnost stran, nebo je rozpustit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Karla Maříková byl položen dotaz

Uprchlíci z Ukrajiny

Tvrdíte, že uprchlíkům nedáte ani korunu. Jak si to ale představujete v praxi? Protože co když sem přijdou, nic nebudou mít a stát jim aspoň ze začátku nepomůže? Nehrozí pak, že se budou dopouštět třeba trestné činnosti nebo že budou na spát ulicích, což by byl také problém apod? Jak chcete řešit, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Chudina proti chudině

12:16 Petr Hampl: Chudina proti chudině

Denní glosy Petra Hampla.