Pavel Opl: Jsme vlastenci

20. 3. 2017 17:38

Každý jsme jiný. Jinak jsme vyrůstali, něco jiného studovali, něco jiného děláme, spoustu věcí vidíme odlišně. Ale to nevadí. Hlavní je, že jsme VLASTENCI.

Pavel Opl: Jsme vlastenci
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.

Spousta všemožných "křiklounů" nám v rozličných médiích vnucuje, že jsme bůhví co špatného a že se můžeme "očistit" jedině tím, že se budeme sklánět a poklonkovat tomu či onomu ze západu, východu, severu či jihu.

Současně s tím prý musíme mít na paměti především blaho všemožných menšin. Rasových, názorových, sexuálních, ideových atd. - je jich už asi milion a každý den přibývají další a další.

Také musíme mít na paměti dobro a zisky cizího kapitálu a nadnárodních korporací. To se projevuje nízkými platy, uměle udržovaným podhodnoceným kurzem naší měny, stovkami miliard korun odcházejících do ciziny a mnohým dalším.

Údajnou samozřejmostí je prý také to, že Evropa musí spasit chudý svět. Tedy půlmiliardový kontinent se musí postarat o mnoho miliard lidí z celé planety, kteří jsou na tom ekonomicky hůře. A po nás se chce, abychom se bez řečí, odpovídajícím poměrem na tomto podíleli, i když nás to může doslova vyhladit.

Náš jazyk také prý není dost dobrý. Polovina státních úředníků musí mít zkoušky s cizího jazyka, byť úředním jazykem je stále čeština. O pozicích v cizích firmách nemluvě, dokonce i na těch nejnižších. Také je prý moc složitý, takže se dětem, kterým se dnes již v předškolním věku vnucuje cizí jazyk, musí od toho našeho na základních školách ulevit tím, že se zjednoduší písmo a asi i gramatika. Jasno v tom ještě úplně není, ale co, však oni nám tu češtinu stejně brzy zruší.

Jsme hodně podezřelí, a tlaky jsou na to, aby to bylo nejlépe trestně postižitelné, že prý "blábolíme" něco o hrdosti na náš národ, naši zemi, chlubíme se svými heterosexuálními partnery a rodinami, dětem vyprávíme o naší minulosti, vedeme je k hodnotám jako je čest, spravedlnost, pracovitost, slušnost, poctivost, ohleduplnost k lidem, zvířatům i přírodě, pomoci skutečně potřebným, mezigenerační sounáležitosti a spoustě dalších věcí tak, jak nás k tomu vychovávali naši rodiče, prarodiče, praprarodiče ...

Ano, to jsme my - VLASTENCI, v tom nejlepším slova smyslu.

Být VLASTENEC je ctností a myslím, že to drtivá většina našich obyvatel ví ...

S ohledem na aktuální celosvětové dění a uvědoměním si toho, co vše se může stát, je VLASTENECTVÍ naprostou nezbytností pro všechny obyvatele naší republiky.

Nenechme se překřičet všemi těmi pomatenci a vlastizrádci, kterých je v naší zemi, bohužel, čím dál více a jsou čím dál hlasitější a agresivnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…