Pavel Opl: Maji nás za "póvl, geronty, lopaty a solviny"

07.05.2020 18:00

Odvěká moudrost našich předků v přísloví "pro hubu na hubu" je předávána po generace a má své opodstatnění. Vychází totiž z reálného života. Každého normálního člověka rodiče zcela jasně učili, co toto přísloví znamená a že platí jak pro výroky verbální, tak i pro skutečné činy. Ale co vídáme poslední roky od mnohých lepšolidí a samozvaných elit, kteří se zjevně domnívají, že to pro ně neplatí?

Pavel Opl: Maji nás za "póvl, geronty, lopaty a solviny"
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.
reklama

Neskutečnou sprostotu, urážky, posměch a povyšování na všechny, kdo nepatří mezi jejich "vyvolené". Nezastaví se před nikým a před ničím. Staří lidé jsou pro ně hlupáci v mnoha oblastech, kterým je potřeba odejmout právo volit, sebrat řidičáky a mnoho dalšího. Řadoví pracovníci jsou pro ně lůza od lopaty či umaštěnci od oleje. A takto by se dalo pokračovat dlouho. Vše jde až tak daleko, že dehonestováni překrucováním historie jsou i naši padlí předci a prezidentovi naší republiky je přán urychlený skon.

Mylně se domnívají, že se takto mohou chovat. Jsou v tom totiž utvrzováni i přístupem orgánů činných v trestním řízení, které vůbec proti nim nekonají. Naopak se orgány činné v trestním řízení mohou doslova přetrhnout, aby honem začaly trestně stíhat lidi za verbální projevy vlasteneckého charakteru. Sám ministr vnitra veřejně mluví o tisících stíhaných lidí za příspěvky na sociálních sítích a je již mnoho pravomocně odsouzených za verbální projevy.

Pevně doufám, že i na tyto lepšolidi a rádoby elity dojde. A brzy.

Mimochodem je velmi zajímavé sledovat, jak jsou tři zástupci těchto lepšolidí strachy bez sebe, když se dozvěděli neověřenou informaci, že si s nimi přijel vyřídit účty někdo mimo dosah našich státních orgánů.

Profesně se mi tato informace nezdá a samozřejmě s likvidací lidí (ani těchto) není možné souhlasit, ale bude velmi dobré, pokud si všichni lepšolidé uvědomí, že by se měli začít chovat jinak a slušněji. Ona lidová moudrost "pro hubu na hubu" totiž platí celosvětově a bylo kvůli ní již i mnoho válek.

A pokud se lepšolidi velmi rychle neumravní, tak se velmi snadno může stát, že si to s nimi ten jimi dehonestovaný "póvl, geronti, lopaty a solviny" velmi brzy vyřídí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Co chce dělat pravice v ekonomice, pokud zvítězí ve volbách?

21:39 Jiří Paroubek: Co chce dělat pravice v ekonomice, pokud zvítězí ve volbách?

Mám tím pochopitelně na mysli podzimní volby do poslanecké sněmovny.