Pavel Opl: Šla pravda světem a na chudé duchem se smála

05.12.2020 15:33

Již 12 milionů smazaných příspěvků údajných dezinformací a konspiračních teorií na téma covid 19. Od března do října 2020. To je teprve začátek, tvrdí společnosti Facebook.

Pavel Opl: Šla pravda světem a na chudé duchem se smála
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.
reklama

Společnost Facebook ve čtvrtek uvedla, že začne mazat dezinformace kolem tématu covid 19, vakcinách a souvisejících konspiračních teorií. Přitom konstatovala, že od března do října letošního roku již smazala 12 milionů dezinformačních příspěvků na toto téma.

Ale to prý nestačí. Tato společnost prý začne ve spolupráci s vědci a vládami mazat tyto údajné dezinformace mnohem pečlivěji. Je jí líto, že tato opatření nelze aplikovat "ze dne na den", ale vše bude nabíhat a průběžně se aktualizovat. 

Kdo má účet na Facebooku moc dobře ví, že tato cenzura je obdobně uplatňována i u mnoha jiných ožehavých témat. A že jich je. A nyní se dozvídáme, že je to málo a bude se přitvrzovat. "Zatím" okolo tématu covidu, ale již z minulých vyjádření této společnosti známe její oficiální prohlášení, že bude mnohem razantněji potlačovat šíření dezinformací ve všech oblastech. Rozumějte mazat, mazat a mazat ...

O tom, co je pravda, se budou u Facebooku radit s vládami a vědci. S jakými vládami ? O migraci s Merkelovou, nebo s Orbánem ? A těmi vědci budou "kapacity" typu pana Flégra, nebo WHO, které do tématu kolem covidu již nějakou dobu "hází vidle" ?

O tom, že na Facebooku je ideální sdílet hrající si milá koťátka již víme. Bude ale zajímavé sledovat, co je podle této společnosti ta jediná správná pravda. Myslím, že se velmi brzy budou mnozí lidé hodně divit...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Karel Rada - Živote, zvuč. Mezi prsty neproteč

15:33 Ivo Fencl: Karel Rada - Živote, zvuč. Mezi prsty neproteč

Zatímco - ve znamení panny rozený - Jan Sojka (*13. 9. 1973) pojal vlastní „koronavirovou knihu“ Rod…