Pavel Opl: Smutné výročí vyhlazení Lidic je zneuctěno plány na pořádání sudeťáckých sjezdů v ČR

13.06.2019 21:44 | Zprávy
autor: PV

Dle rozkazu SS Gruppenführera K. H. Franka byly dne 10.6.1942 exemplárně vyhlazeny Lidice jako výstraha a kolektivní trest pro český národ za atentát na zastupujícího německého říšského protektora Reinharda Heydricha - kata českého národa.

Pavel Opl: Smutné výročí vyhlazení Lidic je zneuctěno plány na pořádání sudeťáckých sjezdů v ČR
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.

Mnichovskou smlouvou zrazený Československý stát byl vydán zcela napospas "Třetí říši". Náš stát nejprve rozervali v roce 1938 a následně úplně zlikvidovali v roce 1939.

Mnozí bagatelizují utrpení českého národa tvrzením, že na našem území prakticky nebyla válka. Fakta jsou však taková, že do konce 2. světové války položilo život téměř 400 tisíc našich obyvatel. Padli v bojích pod zaštítěním vojsky jiných států, byly zavražděni v koncentračních táborech, umláceni Gestapem, popraveni za pomoc odboji a byli udřeni v rámci otrockých prací při totálním nasazení. Kolik jich ještě zemřelo na následky útrap po skončení války lze jen odhadovat a přesná čísla chybí.

Akce agrese proti našemu národu vyvolala po válce zcela logickou reakci odplaty. Odplaty vůči lidem, kteří v době okupace spolupracovali s orgány okupantů a kořistili na našem národu. Jedním z aktů odplaty byl odsun i části německého obyvatelstva a řada právních opatření, známá jako tzv. "Benešovy dekrety".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Další zklidnění cen výrobců

16:26 Petr Dufek: Další zklidnění cen výrobců

Listopadové přehledy o vývoji cen ve výrobě dávají vyznívají z pohledu dalšího vývoje inflace velmi …