Pavel Peterka: Cenový strop jak velmi drahé opatření s prostorem pro podvody a ztrátu motivace šetřit

14.09.2022 12:26 | Komentář

Vláda České republiky se shodla na zavedení cenového stropu na elektřinu a plyn pro maloodběratele. Strop na silovou elektřinu bez nákladů na distribuci byl stanoven na 6 korun za kWh, což odpovídá zhruba stropu 200 euro bez DPH za mWh.

Pavel Peterka: Cenový strop jak velmi drahé opatření s prostorem pro podvody a ztrátu motivace šetřit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlavní ekonom skupiny Roklen Pavel Peterka

 

Koncový zákazník by spolu s distribucí měl za elektřinu platit zhruba 7 až 9 korun za kWh. U plynu by strop měl být stanoven na 3 Kč za kWh, což odpovídá stropu zhruba 100 euro za mWh bez DPH. 

Domácnosti a další maloodběratelé tak na svých účtech za energie ušetří až desetitisíce korun. Prvního snížení záloh se domácnosti dočkají už letos v listopadu. O pomoci průmyslu se bude jednat ve středu a schválení celého balíčku pomoci ve Sněmovně je naplánované na pátek. Konečná podoba opatření je stále ve hře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Jan Werich alias král Já I. - Už vím, že odbornou práci mají dělat odborníci

12:26 Jiří Halík: Jan Werich alias král Já I. - Už vím, že odbornou práci mají dělat odborníci

Podíval jsem se na video Otázky Václava Moravce, za účasti paní ekonomky Šichtařové, které si mimoch…