Na bydlení sociálně slabých se přitom nesnaží vydělávat jen majitelé ubytoven. Stačí vzpomenout případ ulice Přednádražní v Ostravě, kde majitel domu bral peníze za bydlení svých nájemníků od státu, a domy přitom ponechal svému osudu. Dokonce i společnost RPG Byty přímo ve svém zpravodaji radí, jak mají lidé žádat od státu příspěvek na bydlení. Na toto sporné podnikání přitom ze svých daní nedobrovolně přispívají všichni občané České republiky.
Pokud česká legislativa umožňuje, aby majitel ubytovny vydělával za kamrlík i 15 tisíc korun měsíčně, pak samozřejmě můžeme nedostatek morálky vyčítat podnikateli, ale na vině jsou především zákonodárci a úřady, kteří tento stav umožňují.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bydlení , nájemné , lichva , P. Havránek
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
Kdo a proč chce zničit léta fungující zařízení pro děti s autismem a jakou roli v tom hrají neuspoko…