Petice: „ANO“ krematoriu zvířat v Ostravě

24.01.2021 13:21

Provozovna krematoria zvířat má v našem regionu zabezpečit „kremaci zvířat ze zájmových chovů“.

Petice: „ANO“ krematoriu zvířat v Ostravě
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto
reklama

Vážení,

dozvěděli jsme se o záměru zřízení provozovny krematoria zvířat, která má v našem regionu zabezpečit „kremaci zvířat ze zájmových chovů“. Název provozovny je „Krematorium zvířat Ostrava“. Plánované umístění záměru je uvnitř zóny lehkého průmyslu ve východní části areálu bývalého dolu Koblov. Katastrální území Koblov 667366, pozemky 947/15 a 983/76.

My, níže podepsaní občané Moravskoslezského kraje a to zejména statutárního města Ostravy, souhlasíme a vítáme výstavbu záměru krematoria zvířat v Ostravě. Vše výše uvedené zejména z důvodu neexistence dostupné alternativy ke kafilérii v tomto regionu. Vzhledem k faktu, že mnozí z nás odmítají využívat kafilérie, ve kterých se s mrtvými těly zvířat zachází jako s odpadem a nemají možnost pietního pohřbu na vlastním pozemku, vítáme záměr výstavby krematoria zvířat v této lokalitě. V zahraničí jsou zvířecí krematoria vnímána jako běžná součást služeb občanům a nejsou vnímána jako něco škodlivého a neobvyklého.

Budoucí provozovatel krematoria zvířat v Ostravě potvrzuje, že při přípravě tohoto záměru jedná v souladu s platnou legislativou a provozem zařízení neutrpí žádná ze složek životního prostředí a toto prostředí ani jako celek nebude ovlivněno nad míru trvale udržitelného rozvoje. Stejně tak nedojde k narušení faktoru pohody v předmětné lokalitě. Uvažované zařízení plní veškeré normy a předpisy pro toto zařízení stanovené. Tato svá tvrzení dále dokladuje vypracovanou dokumentací k posuzování vlivů - EIA. Součástí dokumentace je taktéž rozptylová studie, která nad rámec platné legislativy řeší i emise pachových látek (ZDE).

My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme dotčený orgán, aby zohlednil vůli obyvatel a povolil výstavbu záměru „Krematorium zvířat Ostrava“ v předmětné lokalitě.

Děkujeme.

Pro případ, že by tato petice musela být použita ve smyslu zákona o právu petičním, uveďte prosím platný kontakt na který Vás můžeme kontaktovat pro podpis papírové podoby této petice, či pro podpis digitální.

Krematorium zvířat Ostrava, s.r.o.

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Rakouští sociální demokraté pro opatrný postup

21:28 Richard Seemann: Rakouští sociální demokraté pro opatrný postup

Možné úvodní kroky pro uvolnění lockdownu, které chce v pondělí Kurzova vláda projednat, jsou velmi …