Petice: Hrubý a kontroverzní Luboš Xaver Veselý do Českého rozhlasu nepatří

16.01.2021 15:40

Vyzýváme vedení Českého rozhlasu, aby nebagatelizovalo urážky novinářek, hrubé vyjadřování, kontroverzní postoje a pochlebování vybraným politikům od moderátora Českého rozhlasu Luboše Xavera Veselého, a zaujalo k této situaci rozhodný postoj.

Petice: Hrubý a kontroverzní Luboš Xaver Veselý do Českého rozhlasu nepatří
Foto: Archiv PL
Popisek: Luboš Xaver Veselý
reklama

Luboš Xaver Veselý opakovaně veřejně urazil své kolegyně novinářky nemístnými prohlášeními. O redaktorce Českého rozhlasu Veronice Sedláčkové v lednu 2021 uvedl, že je „zatížená genderovým, korektním, debilním stylem, aby se zavděčila svým pokrokovým šéfům“. A to proto, že použila v rozhlasovém vysílání výrazy jako „obyvatelky ČR“ nebo „daňové poplatnice“. Novinářku Johanu Hovorkovou z Fora 24 v červnu 2020 nazval Luboš Xaver Veselý „sviní“ a veřejně prohlásil, že by ji měli hnát „svinským krokem“.

Na akci Vlastenecké setkání v Příčovech se Luboš Xaver Veselý nechal vyfotit se šéfem extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomášem Vandasem. Jeho rozhovor v ČRo s premiérem Andrejem Babišem řešila kvůli podezření na nevyváženost jak rozhlasová, tak vysílací rada. V internetové televizi XTV před volbami také naznačil předsedovi hnutí Trikolóra Václavu Klausovi ml. svou podporu.

Český rozhlas a Česká televize jsou veřejnoprávní média, která mají hájit společensky uznávané mravní principy, dbát na dodržování vlastního kodexu, pečovat o nezávislost a kultivovat veřejný prostor. To pan Luboš Xaver Veselý bohužel opakovaně porušuje.

Z tohoto důvodu vyzýváme vedení Českého rozhlasu ke zjednání nápravy a ukončení spolupráce s panem Lubošem Xaverem Veselým.

Místní skupina Milion chvilek pro demokracii Hradec Králové

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radomil Bábek: Vláda ČR pohrdá právem a pohrdá občany

14:37 Radomil Bábek: Vláda ČR pohrdá právem a pohrdá občany

V českém Koucourkově vydává ministr vlády „metodické pokyny“ a doufá, že je budou občané respektovat…