Petice proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase

30.11.2011 20:02

Podpořte ČSSD, která s chybnými reformami nesouhlasí!

Petice proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto
reklama

Proč jsou vládní reformy nespravedlivé a poškozují naší zemi?

1. Pravicové reformy, prosazované ODS, TOP 09 a VV, zejména díky snižování daní těm nejbohatším a podnikům, prohlubují problémy státního rozpočtu a zvyšují veřejný dluh. V roce 2006, kdy končila vláda vedená ČSSD, dosahoval veřejný dluh ČR 29 % HDP. V roce 2012, po šesti letech vlády pravice, už to bude více než 42 % HDP!

2. Náklady tzv. reforem jsou velmi nespravedlivě rozloženy. Účet za reformy platí střední vrstvy, důchodci, rodiny s dětmi, nemocní, invalidé a zaměstnanci veřejného sektoru. Naopak, daně firmám a lidem z nejvyšších příjmových kategorií se dále snižují. Vláda prohlubuje sociální rozdíly ve společnosti a dostává stále více lidí do chudoby a celkové existenční nejistoty.

3. Plošné škrty ohrožují hospodářský růst, zaměstnanost a bezpečnost občanů. Vláda prudce snižuje investice do dopravní infrastruktury, do vzdělání, vědy a výzkumu. Ohrožuje tím budoucnost naší země. Omezuje peníze na podporu nových pracovních míst. Škrty u policie a hasičů povedou k rušení policejních služeben a hasičských stanic. Životy, zdraví a majetek občanů tak budou ohroženy více než kdy jindy.

4. Politika Nečasovy vlády vytváří prostor pro privatizaci zdravotnictví, úřadů práce a sociálních služeb. Všechny veřejné služby jsou centralizovány, omezovány a zdražovány. Hrozí nebezpečí další privatizace velkých nemocnic, to zhorší dostupnost a kvalitu zdravotní péče.

5. Vládní důchodová reforma neřeší důchody 80% obyvatel, stará se jen o ty nejbohatší, kteří mají volné zdroje na nové soukromé spoření. Vyvedení prostředků ze státního průběžného systému do soukromých fondů je riskantní, neboť tato změna ohrozí výplatu důchodů jak současným důchodcům, tak budoucím generacím a přivodí zvýšení daně z přidané hodnoty u základních životních potřeb, jako jsou léky, potraviny a bydlení.

Podpořte náš odpor proti nespravedlivé a arogantní vládní politice podpisem této petice!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Novák: Celkově růst mezd v závěru loňského roku jednoznačně překvapil směrem nahoru

11:18 Miroslav Novák: Celkově růst mezd v závěru loňského roku jednoznačně překvapil směrem nahoru

Komentář k průměrné mzdě v 4. čtvrtletí 2020