Petice proti stíhání porodní asistentky Johanky Kubaňové

19.02.2018 16:38 | Zprávy

Proti stíhání porodní asistentky Johanky Kubaňové, za legalizaci přítomnosti porodní asistentky u fyziologických domácích porodů

Petice proti stíhání porodní asistentky Johanky Kubaňové
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Matka s dítětem, ilustrační foto

My, níže podepsaní,

již nechceme snášet perzekuci porodních asistentek, které jsou ženami dobrovolně a informovaně vyhledávány pro fyziologické porody v domácím prostředí. Situace, kdy si žena nemůže vybrat prostředí, ve kterém porodí, je dle našeho názoru v civilizované zemi ve středu Evropy neúnosná. Momentálně mají rodičky volbu jedinou, a to nemocniční prostředí.

Jmenovitě žádáme o zastavení přestupkového řízení proti Johance Kubaňové. Jako porodní asistentce jí byla Krajským úřadem Středočeského kraje povolena domácí péče o ženu v souvislosti s těhotenstvím a porodem, mimo péči u fyziologického porodu. Tato porodní asistentka se podle tohoto úřadu měla dopustit přestupku, když poskytla péči při fyziologickém porodu doma. Podle mezinárodní definice porodní asistentky přitom jen naplňovala tuto definici, konala plně v souladu se svými povinnostmi a vzděláním. Udělená sankce může být až jeden milion korun.

Soukromé porodní asistentky jsou vyhledávány, domácí péče je na vzestupu, mimo jiné i proto, že některé ženy si přejí porodit své dítě doma a přejí si u toho mít zdravotní péči – porodní asistentku, odborníka na fyziologický porod.

Domníváme se, že stát by měl vycházet vstříc zájmu a potřebám občanů a nikoli se snažit se o potírání tohoto zájmu.

Vyzýváme tímto správní orgány, aby zastavily řízení proti porodní asistentce Johance Kubaňové a místo něj směřovaly svou snahu, kde je veřejný zájem, tedy k otevření porodních domů v ČR a legalizaci přítomnosti porodních asistentek u fyziologických domácích porodů.

Nicol Magrotová

Petici můžete podepsat ZDE

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Trapné uklouznutí počestného policisty

9:44 Zdeněk Jemelík: Trapné uklouznutí počestného policisty

Mladý člověk, který vstupuje do služby u policejního sboru, si obvykle přináší nějaké představy o do…