Petice proti výraznému omezení kroužků a volnočasových aktivit dětí v souvislosti s epidemií Covid-19

28.09.2020 19:02 | Zprávy
autor: PV

My níže podepsaní občané, žádáme ve smyslu zákona 84/1990 Sb o právu petičním, aby nedocházelo k zásadnímu omezení pravidel pro činnost dětských kroužků a volnočasových aktivit dětí s odkazem na zabránění šíření nemoci Covid-19.

Petice proti výraznému omezení kroužků a volnočasových aktivit dětí v souvislosti s epidemií Covid-19
Foto: Daniela Černá
Popisek: Děti se věnují kreslení. Ilustrační foto

Plošná celostátní opatření v době nouzového stavu omezila přístup dětí ke vzdělání, narušila v řadě případů zásadním způsobem jejich psychosociální vývoj a vedla k omezení jejich společenského kontaktu. Zhoršující se epidemiologická situace nesmí být záminkou pro vydávání dalších a nedostatečně zdůvodněných opatření.

Ve srovnání s dospělou populací dochází u dětí k šíření nemoci Covid-19 v menší míře, její příznaky a tíže jsou méně závažné. Riziko představuje spíše sekundární přenos v rodinách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Zarazí mu vycházky, anebo napaří 15 vostrejch?

16:47 Pavel Foltán: Zarazí mu vycházky, anebo napaří 15 vostrejch?

Glosa Pavla Foltána k aktuálnímu dění kolem vztahu prezidenta a premiéra České republiky.