Petice proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů

16.08.2019 20:59

My, níže podepsaní občané České republiky NESOUHLASÍME se záměrem Ministerstva financí ČR zrušit 34 územních pracovišť finančních úřadů, a to k 1.1.2020.

Petice proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Jedná se o následující pracoviště: Broumov, Bystřice n. Perštejnem, Bučovice, Dačice, Dvůr Králové, Frýdlant, Frýdlant n. Ostravicí, Hlinsko, Holice, Hořice, Chotěboř, Jaroměř, Kaplice, Kostelec n. Orlicí, Kralovice, Ledeč n. Sázavou, Libochovice, Litomyšl, Litovel, Litvínov, Luhačovice, Mariánské Lázně, Mikulov, Moravská Třebová, Moravský Krumlov, Nový Bor, Nový Bydžov, Ostrov, Slavkov u Brna, Stříbrno, Sušice, Tanvald, Trhové Sviny, Valašské Klobouky. 

Tento krok se přímo dotkne nejen nás, ale dalších téměř 900 tisíc občanů České republiky, kterým se zkomplikuje přístup k finančním úřadům. V mnoha případech půjde o zhoršení dostupnosti služby státu o desítky kilometrů. A to v situaci, kdy stále lze jen minimum správní agendy občana vyřídit prostřednictvím internetu. Zároveň požadujeme, aby byla restrukturalizace dostatečně vysvětlena a vyčíslena skutečná úspora, včetně zohlednění nákladů na opuštěný nemovitý majetek rušených finančních úřadů a na zaměstnance, kteří se rozhodnou ve státní službě nepokračovat (vyplácení náhrady mzdy, odbytné, podpora v nezaměstnanosti). 

PETIČNÍ VÝBOR Eliška Olšáková – členka rady SMS ČR a starostka města Valašské Klobouky; Stanislav Polčák – předseda SMS ČR, europoslanec a Věra Kovářová – členka předsednictva SMS ČR a poslankyně PSP ČR. Petiční výbor zastupuje Eliška Olšáková, Valašské Klobouky, Soukenická 21 Petiční archy zasílejte na adresu: SMS ČR, Nábřeží 599, 760 01 Zlín - Prštné

Mgr. Eliška Olšáková – členka rady SMS ČR a starostka města Valašské Klobouky

Petici je možné podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…