Petice proti záměru výstavby Klánovické spojky

02.06.2019 19:37

Nesouhlasíme se záměrem na výstavbu pozemní komunikace Klánovická spojka, která má propojit dálnici D11 s obcí Šestajovice, MČ Klánovice a MČ Horní Počernice v roce 2022.

Petice proti záměru výstavby Klánovické spojky
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto
reklama

1. My, níže podepsaní,

a) nesouhlasíme se záměrem na výstavbu pozemní komunikace Klánovická spojka, která má propojit dálnici D11 s obcí Šestajovice, MČ Klánovice a MČ Horní Počernice v roce 2022 a je orientačně znázorněná na letáku k této petici,

b) žádáme výše uvedené orgány, aby v mezích své působnosti bez zbytečného odkladu přijaly všechna dostupná opatření směřující proti výstavbě uvedeného záměru, zejména

  • aby v územně plánovací dokumentaci, ať již byla vydána, nebo je projednávána ve formě zadání či návrhu, změnily koridor dopravní infrastruktury pro Klánovickou spojku na zemědělskou plochu;
  • aby ve správních řízeních i ostatních správních postupech vyjádřily a aktivně prosazovaly nesouhlas s uvedeným záměrem.

2. Podle našeho názoru je záměr nevhodný, zastaralý a ve významné míře porušuje veřejné zájmy na ochranu zdraví obyvatel a životního prostředí Klánovic, Šestajovic a Horních Počernic a dále porušuje právo vlastníků a uživatelů domů a bytů v rozsáhlé dotčené oblasti na pokojné užívání svého majetku.

Domníváme se tak z těchto důvodů:

a) Koridor pro Klánovickou spojku nebyl nikdy jednoznačně vymezen v územně plánovací dokumentaci. Zásady územního rozvoje Hl. m. Prahy ani Středočeského kraje s ním nepočítají. V Územním plánu Hl. m. Prahy je vymezena jen západní část koridoru, která ovšem nenavazuje na východní část koridoru, jež je vymezena v Územním plánu obce Šestajovice z roku 2014. Na katastru Klánovic není dosud přímo spojka vyznačena.

b) Zatížení tranzitní dopravou bude extrémní, pokud bude Klánovická spojka vybudována dříve než stavba silničního okruhu kolem Prahy a pokud bude vystavěna dříve než přeložka silnice II/101 (Říčany-Brandýs n.Labem), která je podmínkou výstavby Klánovické spojky v ÚP obce Šestajovice. V tomto případě bude Klánovická spojka suplovat chybějící úsek vnějšího pražského okruhu a přivede do Klánovic a Šestajovic auta z okolních obcí.

c) Provoz na Klánovické spojce v kumulaci s provozem na dálnici D11 a budoucí vysokorychlostní tratí by vedl k nepřiměřenému zatížení obytné zástavby severozápadních Klánovic, jihozápadních Šestajovic a východu Horních Počernic hlukem a emisemi znečišťujících látek. Tato zástavba vznikla v souladu se zákony i s územně plánovací dokumentací dříve, než byl v územně plánovací dokumentaci vymezen koridor pro Klánovickou spojku.

d) Klánovická spojka umožní rozsáhlou developerskou výstavbu na zemědělské půdě podél její plánované trasy. S výstavbou dojde ke zvýšení počtu obyvatel a následnému tlaku na Šestajovice a MČ Klánovice k zajištění občanské vybavenosti (obchody, školy, zdravotnická zařízení,...) pro nové obyvatele. Dopravní zátěž vzniklá novou výstavbou žádná z dosavadních studií nezohledňuje.

e) Klánovická spojka nevratně promění krajinu, sníží kvalitu rezidenčního bydlení a rekreačního vyžití pro obyvatele MČ Klánovic, Šestajovic a MČ Horních Počernic.

Informace ZDE

Kontaktní e-mail ZDE

Kontaktní adresa:
Šestajovice pro Život, z.s., Trojmezní 1208, Šestajovice, 250 92

V Praze dne 29. 5. 2019

Petiční výbor ve složení:
1. Marcela Fujanová, Trojmezní 1208, Šestajovice (zmocněnec)
2. Jana Rudyšová, Trojmezní 1208, Šestajovice (člen)
3. Jaroslav Kučera, K rukavičkárně 895, Praha 9 - Klánovice, 190 14 (člen)
4. Eva Kubelková, Rodovská 1126/30, Praha 9 – Klánovice, 190 14 (člen)
5. Tomáš Veselý, Tikovská 2679/23, Praha 9 - Horní Počernice, 193 00 (člen)

Komu bude petice předána:
hl. m. Praha (příslušné orgány)
Středočeský kraj (příslušné orgány)
MČ Praha Klánovice (příslušné orgány)
obec Šestajovice (příslušné orgány)
MČ Horní Počernice (příslušné orgány)

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Kovalčík: Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické

22:02 Václav Kovalčík: Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické

Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické, i když se tom…