Petice proti zdražování terénních sociálních služeb

30.12.2021 12:06

Petice proti zdražování terénních sociálních služeb pro lidi s těžkým zdravotním postížením, co chtějí žít doma s osobní asistencí, a nikoli v ústavu!

Petice proti zdražování terénních sociálních služeb
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

My občané s těžkým zdravotním postížením, zásadně nesouhlasíme se záměrem ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, který chce zvýšit maximální možné úhady za sociální služby, a to i lidem, co chtějí žít svobodný a důstojný život doma ve svém přirozeném prostředí s osobní asistencí.

Navýšení úhrad o 20 procent je pro nás zcela nepřijatelné! Už při současném nastavení cen maximálních úhrad za sociální služby si nemůžeme dovolit zaplatit péči v rozsahu, ve kterém bychom skutečně potřebovali, abychom mohli žít svobodný a důstojný život doma, a nikoli v ústavu! I my občané s postížením máme právo na svobodu volby, kde a jak chceme žít! Vyzýváme touto peticí mnistra Jurečku, aby přehodnotil svůj záměr navýšit úhradovou vyhlášku o 20 procent, a to zejména u teréních sociálních služeb.

Naopak vyzýváme ministra Jurečku, aby se pokusil zlepšit situaci lidí s nejtěžším postižením, kteří potřebují pomoc, tedy osobní asistenci, ve větším rozsahu, tedy pátý individualizovaný stupeň příspěvku na péči. Abychom mohli mít péči v takovém rozsahu, jaký skutečně potřebujeme, abychom mohli svobodně žít.

Petici můžete podepsat ZDE

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Zavřel: Soudní znalci – jistota nebo seznam zcela nespolehlivých jedinců?

15:36 Jan Zavřel: Soudní znalci – jistota nebo seznam zcela nespolehlivých jedinců?

Výzva panu ministru spravedlnosti.