Petice za odstoupení Mgr. Petra Vaňka z funkce zastupitele města

22.02.2015 16:47

My, občané Ledče nad Sázavou, vedeni snahou obnovit v Ledči nad Sázavou základní principy obecní demokracie, využívajíce k tomu svých práv občanských, daných Ústavou České republiky, Listinou základních práv a svobod a Zákonem o obcích, žádáme Zastupitelstvo města Ledče nad Sázavou právem petičním dle Zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním a jednotlivé zastupitele právem občanské morálky o rezignaci Mgr. Petra Vaňka na post zastupitele.

Petice za odstoupení Mgr. Petra Vaňka z funkce zastupitele města
Foto: zeleni.cz
Popisek: Ledeč nad Sázavou

Nesouhlasíme s tím, aby Mgr. Petr Vaněk zastupoval nás, občany, protože nejsme přesvědčeni, že jedná v našem zájmu a v zájmu města Ledče nad Sázavou, neboť jako zastupitel města pro volební období 2014-2018 se chová v rozporu se složeným slibem, a to konkrétně:

-          nespolupracuje s ostatními zastupiteli Města Ledče nad Sázavou v souladu se složeným slibem zastupitele města,

-          při zjištění pochybení kolegů zastupitelů se nechová jako kolega, ale jako nepřítel a hnidopich, protože namísto řešení problémů na jednání zastupitelstva města (dále jen „ZM“) posílá stížnosti na kolegy zastupitele nadřízeným orgánům a vyhrožuje podáním žaloby (viz dopis zaslaný na ZM dne 26.1.2015),

-          ze ZM konaného dne 22.12.2014 odešel ihned po jeho zahájení se slovy, že nebude mezi lidmi, kteří ho nemají rádi a půjde raději tam, kde ho rádi mají,

-          ZM konané dne 19.1.2015 ukončil ihned po zahájení oznámením, že Město nedodrželo dobu, po kterou mělo být vyvěšeno oznámení o konání ZM (po projednání s dozorovým orgánem bylo zjištěno, že Mgr. Vaněk neměl pravdu)

-          na ZM konaném dne 26.1.2015 místo svojí osobní přítomnosti poslal dopis, ve kterém pomlouval a urážel současné vedení Města a oznamoval, že Město opět nedodrželo lhůtu, po kterou mělo být zveřejněno oznámení o konání ZM, že jeho čas je příliš drahý na to, aby jím plýtval na …..???? a zároveň v něm vyhrožoval, že pokud ZM proběhne, tak druhý den podá žalobu pro jeho neplatnost,

-          podal stížnost na dozorový orgán Ministerstva vnitra ČR na neplatnost obecně závazné vyhlášky o odpadech schválené v prosinci 2014, kterou Ministerstvo vnitra shledalo jako neoprávněnou.

Obracíme se proto na Zastupitelstvo města Ledeč nad Sázavou, jak nám umožňuje petiční zákon, a vyzýváme Mg. Petra Vaňka:

Mgr. Petře Vaňku odstupte ze zastupitelstva města a uvolněte místo jinému občanovi, který nás bude lépe zastupovat a řídit se slovy zastupitelského slibu:

"Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů."

Vy, magistře Petře Vaňku, tak nečiníte!

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: petice, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Přirozená imunita není na prodej!

21:37 Petice: Přirozená imunita není na prodej!

Už druhý rok běží epidemie Covidu-19 a prozatím se ukazují zásadní dvě charakteristiky. Přírodě člov…