Petice za odvolání vedoucí OSPOD MěÚ Sušice

16.06.2015 17:53

My níže podepsaní požadujeme okamžité odvolání vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí Městského úřadu Sušice Mgr. Miroslavy Šafaříkové z funkce. Důvodem je její neomluvitelné selhání v záležitosti dětí Soni Szwajnochové Katky a Jana K.

Petice za odvolání vedoucí OSPOD MěÚ Sušice
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Považujeme za skandální, že sušický odbor sociální péče vyhověl návrhu otce na odebrání syna a dcery paní Szwajnochové na základě pouhého posudku masérky Moniky Chomové z Českých Budějovic, jinak dobré známé otce dětí, která napsala vyjádření, že matka si u svého Honzíka vymýšlí autismus a další choroby. Navíc pracovnice odboru neprovedly dostatečné sociální šetření a nepožádaly o posudek odborného lékaře. Na upozornění, že paní Chomová je masérka, která se věnuje léčitelství, reagovala vedoucí Šafaříková tak, že bezdůvodně doporučila otci, aby dětem neumožnil styk s vlastní matkou. Na základě názoru zcela nekompetentní osoby sušický odbor sociální péče o dítě požádal Okresní soud v Klatovech, aby paní Szwajnochové obě děti tříletou Katku a pětiletého Honzíka odebral. To se stalo. Je hrozné, že k tak závažnému rozhodnutí stačilo vyjádření jakési masérky a nikoliv lékaře! Přitom matka předložila lékařskou zprávu o stavu svých dětí, která ale nebyla brána v potaz. Vedoucí odboru paní Šafaříková dále lhala ředitelce mateřské školy v Sušici, že paní Szwajnochová si nesmí na základě předběžného opatření Okresního soudu v Klatovech vyzvednout své děti. V té době 8. prosince minulého roku ovšem toto soudní verdikt ještě nebyl platný. Vedoucí Šafaříková dále neopodstatněně doporučila otci, aby neumožnil styk dětí s vlastní matkou. Nakonec jí vedený odbor sušického městského úřadu sáhl bezprecedentnímu kroku. Navrhl, aby klatovský okresní soud vydal předběžné opatření, podle kterého by o své kauze nesměla informovat ve sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích. Tomu soud naštěstí nevyhověl, jenom paní Szwajnochové zakázal zveřejňovat fotografie a osobní údaje svých dětí. Ze strany úředníků to bylo nehorázné skandální jednání. V oddíle druhém Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky, článku 17, odstavci 2 se píše: „Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.“ Odstavec 3 je jednoduchý a jasný: „Cenzura je nepřípustná.“ Jelikož paní Šafaříková de facto vyzvala k porušení Ústavy České republiky, kterou by měla jako úřednice ctít, a dopustila se i dalších selhání, měla by být podle našeho názoru okamžitě ze své funkce odvolána.

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…